Через африканську чуму свиней на Хортиці може не залишитися диких кабанів

Як вже повідомляв сайт “Запорозька Січ”, на території Національного заповідника “Хортиця” знайшли трупи диких кабанів. Лабораторно підтверджено, що вони загинули через африканську чуму. Наразі померло вже 15 тварин. На острові продовжуються обходи.

Як повідомив генеральний директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко, було направлено відповідний лист до міністерства екології України, адже заповідник має особливий статус, через що міська влада та його керівництво обмежені в повноваженнях.

– Останнім часом нам вдалося значно збільшити кількість диких тварин на Хортиці. Але епідемія може повністю винищити поголів’я диких кабанів, яких наразі близько 100 осіб. Дикі кабани не занесені до Червоної Книги, тож з часом їх поголів’я може оновитися природнім шляхом. Таке на острові в нас вперше, – сказав Максим Остапенко.

Як зазначив перший заступник міського голови Запоріжжя Сергій Мішок, зараз Запоріжжя розподілено на 2 зони – карантинну (острів Хортиця) та зону нагляду (все місто). Аби не дати африканській чумі розповсюдитися, в Запоріжжі введено посилений контроль за реалізацією м’яса та заборону на забій тварин в домашніх умовах. Поки що на Хортиці введено карантин строком на 40 діб.

Директорка департаменту охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова звернула увагу на те, що люди не хворіють на африканську чуму – це хвороба виключно тварин. Проте людина може бути переносником.