Зима – це та пора року, коли домашнім вихованцям доводиться особливо важко, адже через суворі погодні умови збільшуються ризики для здоров’я

Насамперед це стосується собак, оскільки більшості з них потрібні щоденні прогулянки. Тому власники хатніх тварин повинні бути особливо уважними до своїх чотирилапих друзів у холодну пору року і намагатися запобігти можливим проблемам. Для сумлінних господарів «Запорозька Січ» підібрала низку корисних порад, які допоможуть подбати про улюбленців.

Коли в зимові морози доводиться залишати затишний дім і кудись бігти, ми мимоволі заздримо нашим хвостатим друзям, які мають повне право залишатися вдома та ніжитись у теплому ліжечку. Тим не менш, не всі напасті обійшли їх стороною: як граціозним кішечкам, так і вірним песикам снігова пора року приносить великі зміни в організмі та перебудову біологічного годинника. Однак дбайливий господар може зробити цей період легким і спокійним для чотирилапого. Напередодні зими організм тварин перебудовується: пристосовується до зниження температури і зменшення світлового дня. Імунітет хатніх улюбленців знижується, вони стають сонливими, їхній організм потребує більше вітамінів.

Тому слід трохи змінити й їхнє повсякденне життя.

Особливості зимового вигулу домашніх тварин

Якщо прогулянки в компанії улюбленого звіра входять до вашого повсякденного порядку дня, скоротіть час на вулиці до 15-20 хвилин. Хоча зазвичай час перебування на вулиці залежить від породи, віку, здоров’я собаки – тут кожен господар визначається сам. Але при температурі нижче -20 градусів не рекомендується гуляти довше 5-7 хвилин. Якщо собака починає підтискати лапи, йому терміново настав час додому. Інакше пес може відморозити «пучки», і вам доведеться довго лікувати постраждалого. До того ж такі травми небезпечні тим, що при глибокому обмороженні пес може навіть втратити постраждалу лапу (через порушення кровообігу та запалення її доведеться ампутувати).scale_1200

Не зайвим буде купити теплий одяг для вихованця. Купуючи одяг для собак або вирішивши пошити його самостійно, враховуйте особливості породи вашого вихованця. Маленькі собачки з невеликою м’язовою масою мерзнуть особливо сильно, для них необхідні тепліші, бажано тришарові комбінезони. Такі ж підійдуть для лисого або гладкошерстого собаки. Але зверніть увагу на шви. Вони мають бути застрочені назовні, щоб не натирати шкіру. Інакше у вихованця можуть з’явитися подразнення та мозолі.

Величезному, активному собаці можна придбати спеціальну попону, яка не сковуватиме руху під час бігу. А у довгошерстих собак при надіванні комбінезону можуть виникнути проблеми при використанні блискавок і липучок, тому віддайте перевагу ґудзикам та гачкам.

Бережіть хвости!

«Запорозька Січ» підібрала кілька корисних порад, які здатні захистити здоров’я та життя вашого улюбленця.

  1. Взимку стригти собак не рекомендується: довга шерсть краще зігріє під час морозу. Не допускайте утворення ковтунів. Сплутана шерсть не зігріває, а порушує теплові обміни.
  2. Після прогулянки собаку потрібно насухо витерти. Неприпустимо залишати бурульки на лапах, животі та чекати, коли вони самі розтануть і висохнуть на собаці, у цьому випадку пес ризикує застудитися.
  3. Взимку не зловживайте купанням тварини. Шерсть може втратити захисні властивості. Вологе підшерстя сохне дуже довго і має високу теплопровідність. У морозний день навіть короткої прогулянки з не повністю просохлою шерстю може бути достатньо, щоб тварина застудилася. За можливості взимку слід використовувати спеціальні сухі порошкоподібні шампуні.
  4. Взимку від солі та реагентів, якими посипають дороги, у собак часто виникає подразнення на подушечках лап. Можлива набряклість, почервоніння, дерматит, поява виразок. Для профілактики перед прогулянкою можна змастити собаці лапи кремом на основі бджолиного воску або силіконовим, також можна використовувати сало. Але краще купити або пошити собаче взуття – спеціальні черевички-мішочки зі щільної тканини. Вони захистять лапи від хімікатів та збережуть їх у теплі. Після прогулянки обов’язково промивайте лапи теплою водою з душу (ні у якому разі не слід з морозу одразу мити лапи у гарячій воді), навіть ретельніше, ніж улітку, щоб видалити реагенти. Інакше можуть утворитися тріщини та виразки.

Зимовий раціон та режим харчування собак та котів

Основою гарного самопочуття вашого пухнастого друга в снігову пору року, звичайно, є харчування, і якщо дбайливий власник не складе правильне меню, у хвостатого можуть з’явитися проблеми зі здоров’ям.sobaka_otkazyvaetsya_ot_edy

У холодну погоду імунітет особливо ослаблений, організм може бути схильний до різних захворювань, а значить, в раціон улюбленого друга потрібно включити корисні мінерали та фітокомпоненти. Зимове меню має, перш за все, містити достатню кількість білків та жирів, адже щоб зігрітися, тварині знадобиться багато енергії.

Проте, у холодний період як домашні коти, так і активні пси люблять поспати, рухаються набагато менше, а отже, може виникнути загроза набору ваги. Аби уникнути цього, годуйте чотирилапого частіше, але невеликими порціями.

Пам’ятайте, що їжа та пиття повинні бути кімнатної температури або трохи тепліше. Холодна їжа може спровокувати застуду та трахеїт. Упор потрібно робити в основному на м’ясо (якщо немає протипоказань), а також сухі корми з великим вмістом білка і протеїну. Але кімнатних малюків особливо не перегодовуйте. Собакам, які постійно утримуються на вулиці, у вольєрі або на ланцюгу, в зимовий час потрібно неодмінне збільшення калорійності раціону – приблизно на 25%.

Не забувайте про вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які зміцнять імунітет, подбають про здоров’я шкіри та не допустять загострень хронічних захворювань. Для втамування вітамінного голоду купіть спеціальну комплексну добавку до корму. Однак не варто давати собакам (як і кішкам) аскорбінку. Їхній організм сам виробляє стільки вітаміну С, скільки їм потрібно.

Чи варто заводити взимку цуценя

Взяти собаку напередодні зими може бути досить складно. Холодна, дощова або сніжна погода може вплинути на привчання пса до туалету та графіку фізичної активності. Погодьтеся, важче привчати собаку ходити в туалет на вулиці при температурі в -10 градусів, ніж влітку або навесні.1547020563_2-1-1280x720

Також слід мати на увазі, що складно взяти собаку наприкінці року, якщо заплановано багато заходів на свята. Якщо завести вихованця у стресовий час, коли надворі багато салютів, це не піде на користь ні йому, ні вам. А якщо ви запланували подарувати собаку другові чи члену сім’ї, це можна робити лише в тому випадку, якщо одержувач подарунка повністю готовий стати відповідальним господарем домашньої тварини.

Проте не все так однозначно – зима може бути чудовим часом для того, щоб прихистити вихованця. У притулках часто буває багато собак, які готові запропонувати теплі обійми, що допоможуть зігрітися у люті морози.

Універсальної відповіді на запитання, коли завести собаку, не існує. Збираючись відчинити двері будинку та серце новому пухнастому члену сім’ї, обов’язково враховуйте ваш спосіб життя та розпорядок дня.

Читайте також: У Запоріжжі розцвіла квітка, схожа на райську пташку