14 травня Хортицький район відсвяткував свій день народження. Він самий молодий в Запоріжжі  – йому виповнився всього 21 рік. А сквер Ювілейний давно став улюбленим місцем для відпочинку молоді, батьків із дітьми та людей похилого віку. Незважаючи на дощ, на святкування прийшло більше сотні жителів району. Крім того, приводом прийти на захід став Міжнародний день сім’ї, який в нашій країні святкують нещодавно.

Урочисто відкрив святкування голова районної адміністрації Хортицького району Сергій Натахін. Він пообіцяв навести лад у сквері Ювілейному –  зробити його більш зеленим та комфортним. На реконструкцію скверу міською радою виділено близько 12 млн грн. Також прийшли подивитись на масові гуляння депутати міської ради Олександр Тищенко, Костянтин Нагіх та Олександр Гончар.

Програма свята була запланована з 11.00 до 20.00.

Найпершим привітав людей Центр естетичного виховання Хортицького району. Для хортичан прозвучали музичні привітання та гуморески юних виконавців. Виступали творчі колективи БК «Хортицький» та шкіл району.

На святкуванні Дня району можна було проїхатись на конях із козаками та викувати на щастя сувенірну монету.

Відбувся і запланований ярмарок товарів.

Кожен за бажанням міг спробувати традиційний напій – медовуху. На прилавках рясніли глиняні глечики, вироби із дерева та лози, українські віночки та інші вироби декоративно-прикладного мистецтва. Найбільше зібрав глядачів майстер-клас з художнього нарізання овочів Запорізького будівельного центру професійно-технічної освіти.

Кореспондент «ЗС» поцікавився у жителів району, що найбільше сподобалось у заході.

– На День району я прийшла не в перший раз. Мені дуже подобаються свята, де можна відпочити душею, подивитись на творчі колективи та придбати товари, які пропонують підприємці. Сьогодні мені найбільше смакує козацький куліш та дивні, – розповіла пенсіонерка Раїса Іванівна.

– Захід вдався, але в минулому році страви української кухні та мед можно було скуштувати безкоштовно, – зазначила молода мама Олена.

Вікторія БАЛЬ, фото Володимира ШЕРЕМЕТА