12 травня в Запорізькому обласному краєзнавчому музею відкрилася фотовиставку «Портрет солдата». Виставку буде представлено спільно з проектом «Блокпост пам’яті». «Портрет солдата» – експозиція фотографа, журналіста Віки Ясинської. Це 39 фотопортретів бійців. Протягом двох років автор записувала історії війни з вуст її учасників. Фотографії мають напівдокументальний характер: портрети поєднано з цитатами воїнів, у яких відображені їхні думки, мотиви, переживання та військовий досвід.

«Блокпост пам`яті» – виставка, створена одним із керівників пошукових груп «Евакуація-200» Павлом Нетьосовим, який разом з товаришами впродовж осені 2014 – літа 2015 років власноруч розшуковував та вивозив загиблих українських солдатів з району Савур-Могили, Іловайська, Донецького аеропорту, Дебальцевого тощо. Разом з тілами загиблих пошуковці збирали речі, що залишилися на полях боїв – ці реліквії і стали основою виставки.

На презентації депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев розповів представникам ЗМІ, що особисто його фотографували в Київському підземному переході.

– Останні два роки довели, що все ж таки ми творимо історію, – сказав у розмові з журналістом газети „Запорозька Січ” депутат міськради Олег Коломоєць. – На нас лежить відповідальність, щоб не повторилися 1917, коли було втрачено Незалежність, 1932-1933. Тепер ми розуміємо, що призвело до таких жахливих наслідків, як геноцид українського народу. Історія часто відбувається по спіралі. Подальша доля України залежить від кожного з нас. Я доношу це переконання до школярів і студентів під час відвідин навчальних закладів.

IMG_9274 IMG_9272 IMG_9269 IMG_9268 IMG_9296IMG_9284

Юрій ЮРИК, фото Володимира ШЕРЕМЕТА