Головне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в області підбило підсумки роботи за 2011 рік на засіданні колегії.
За даними виконуючого обов’язки начальника Головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства Валерія Ольховського, торік у Каховському водосховищі було виловлено 2300 тонн водних живих ресурсів, що на 87 тонн менше, ніж у 2010 році. Основу улову складали карась, рослиноїдні, плітка, лящ.
Зменшення кількості виловленої риби Валерій Ольховський пояснює несприятливими погодними умовами зимово-весняного періоду, які не дозволили здійснювати повномасштабний промисел.
Рибною промисловістю в Каховському водосховищі займаються 27 підприємств, які використовують 225 баркасів, 7 тисяч сіток, 51 ставний невід, 620 ятерів та 700 раколовок.
Торік управлінням рибоохорони було здійснено 574 перевірки промислового лову та 186 – рибоприймальних пунктів, за результатами яких виявлено 76 порушень. Найпоширенішими є застосування заборонених знарядь лову, порушення порядку обліку водних біоресурсів та термінів звітності.
Також проводилися регулярні перевірки порядку здійснення риболовлі рибалками-аматорами (зафіксовано 69 тисяч їх виходів на воду). Основу їхнього улову складають бички та карась. У ході рейдових перевірок цієї категорії рибалок виявлено 3,5 тисячі порушень правил любительської ловлі риби. Основні з них – лов у заборонений період та в заборонених місцях, використання забороненого знаряддя для лову та перевищення добової норми вилову.
Щодо зариблення водоймищ у 2011 році, то на ці заходи було направлено понад 1,3 мільйона гривень. Переважно це дволітні рослиноїдні риби, короп, судак та щука.
Як відзначив Валерій Ольховський, вперше в області здійснювалося зариблення аборигенними хижими видами риб. Загалом у води Каховського та Запорізького водосховищ випущено понад 1,1 мільйона екземплярів риби.
У планах роботи на 2012 рік – посилення контролю за виловом молодої риби, регулювання кількості промислових знарядь лову, заборона промлову дрібновічковими знаряддями та сітками. Також планується обладнання водозабору Запорізької ТЕС сучасним електроградієнтним рибозахистом.

Олексій СУХЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА