Саме питання безпеки зелених насаджень було основним під час засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства.
Про роботу, проведену в 2011 році, поінформував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Мирон Полуліх.
За його словами, одним із основних завдань для працівників управління є створення нових лісових насаджень. Торік в області було висаджено дерев на площі 2232 га. За цим показником Запорізький регіон посів п’яте місце в країні.
В області працює 29 лісових розсадників загальною площею 169 га. Для забезпечення їх насінням організовано роботу 152 постійних лісонасіннєвих ділянок, де тільки торік було зібрано 25290 кілограмів насіння лісових та чагарникових порід.
Також начальник обласного управління лісового та мисливського господарства доповів про роботу із захисту насаджень від шкідників та лісових пожеж. Для того, аби уникнути пожеж, у надзвичайно спекотне літо 2011 року було створено 2120 кілометрів мінеральних протипожежних смуг, за якими здійснювався регулярний догляд. Незважаючи на вжиті заходи, торік все ж виникло 93 пожежі на території 50,65 га. При цьому Мирон Полуліх підкреслив, що дуже часто причиною пожежі стає людський фактор.
Однією з наболілих проблем галузі, яка призводить до знищення лісів, є самовільна вирубка лісових насаджень та лісопосадок. Торік працівники державної лісової охорони виявили 47 фактів несанкціонованої вирубки лісу – в Бердянському, Пологівському, Мелітопольському, Запорізькому, Василівському, Приморському районах.
– Маємо завжди пам’ятати: для того, щоб зрубати дерево, треба витратити всього кілька хвилин, а виростити – два десятки років. Ліс – це наше багатство, яке маємо оберігати та вирощувати, – зазначив заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Дудка.
Щодо пріоритетних напрямків роботи, то, як відзначив Мирон Полуліх, їх декілька. Одне з найголовнішіх – створення нових лісових насаджень та збільшення вирощування саджанців лісових та декоративних культур. Також у поточному році спеціалісти управління планують приділити особливу увагу вирубці, формуванню та оздоровленню лісів.