У суботу в парку Металургів відбулося свято Сабантуй. Його вже традиційно в нашому місті проводить Запорізький центр татарської культури “Алтин Ай”. А приїхали в наше місто представники татарських культурних товариств з усієї України, колективи з Києва, Криму, Мелітополя та Харкова. Причому гості представляли різні культури і народи. Були на святі і виставки народних майстрів, виставки-продажі предметів культу. Особливу зацікавленість викликали у відвідувачів традиційні страви – чак-чак, катлама й оригінальні пісочні бісквіти з фруктами.
Гостей вітала голова Запорізького центру татарської культури “Алтин Ай” (йому вже 16 років) Рахіма Ахмерова. Також гостей свята вітали секретар міської ради Роман Таран, депутати міської та обласної рад. На Сабантуй завітали молодята Олександр та Оксана, які отримали в день свого одруження від центру татарської культури священну книгу Коран.
Також на святі відзначили ювілей Дніпрогесу. На честь 80-річчя першого промислового гіганта нашого міста почесні гості свята поклали квіти до його підніжжя. Згадали знамениті свого часу “татарські бригади бетонників Дніпробуду”, відзначили, що на будівництво греблі приїхало п’ять тисяч татар. У Запорізькому краєзнавчому музеї та музеї Дніпрогесу збереглися експонати найвідоміших татарських будівельних бригад Майсурова і Хайруліна, яким доводилося працювати по 15–16 годин на добу, місити бетон ногами.
Свято в парку Металургів прикрасив чудовий концерт – звучали татарські, українські, російські пісні, хореографічні колективи демонстрували татарські та єврейські танці. На гостей чекав і святковий традиційний плов. З нами поділилися кулінарним секретом – щоб плов був справжній татарський, до нього додають зелений горошок.
Раніше Сабантуй святкували на честь початку весняних польових робіт, тепер же – на честь їх закінчення.
Як розповіли організатори, витоки святкування йдуть у глибоку старовину і пов’язані з аграрним культом. Початкова мета цього обряду – задобрити духів родючості, щоб у новому році був хороший урожай.