Як відомо, з боку вулиці Незалежної України кілька років тому почали проводити сільськогосподарські ярмарки для місцевих виробників. Та з часом «добра справа» перетворилась у справжній безлад. Сьогодні це осередок стихійної торгівлі. Практично з підлоги, без відповідних документів на площі торгують овочами, м’ясом та молочною продукцією.
Неодноразово з цією проблемою були звернення до правоохоронних органів, виносили на обласний рівень та ринок й досі стоїть. Після детального вивчення питання Володимир Буряк зазначив, що тепер стихійників буду наказувати гривнею.
– У цій ситуації єдиний вихід – використовувати економічні важелі. Люди повинні хоча б почати оплачувати прибирання території, контроль якості реалізованих продовольчих товарів. Необхідно забезпечити дотримання умов реалізації продуктів, належний санітарний стан. Саме тому підготовлений проект рішення. Однак ніхто не збирається тут створювати постійний ринок. У перспективі всі, хто працює повинні будуть перейти на діючі ринки, вільних місць на них досить, – заявив Володимир Буряк.
Міський голова зазначив, що в нинішньому стані «стихійна» торгівля на площі біля цирку створює загрозу для здоров’я городян. Можливість контролювати якість цієї продукції відсутня. Прибирання території також доводиться оплачувати з міського бюджету. Створення тимчасового комунального ринку – вимушений захід, щоб почати вирішувати ці проблеми.
На думку Володимира Буряка, «стихійного» ринку не місце на одній з центральних площ міста. Тим більше, що в найближчий час запланована реконструкція парку Пушкіна, розташованого поблизу від цирку.
В результаті члени виконавчого комітету підтримали створення комунального ринку.