Продуктовий ринок Центрального базару працює, дотримуючись карантинних норм та правил

Проте покупців не багато. Чому, намагалися дізнатися журналісти «Запорозької Січі».

Як відомо, у «червоній» зоні карантин забороняє роботу ТРЦ і ринків, окрім продовольчих. Торговцям магазинчиків непродовольчих товарів, щоб продовжувати працювати, необхідна 100% вакцинація співробітників, а для відвідувачів – covid-сертифікат чи негативний ПЛР-тест, який діє лише 72 години.

Кореспонденти «Запорозької Січі» поцікавилися, як в таких умовах працює Центральний базар, особливо оптовий продуктовий ринок, адже кінець жовтня – це традиційний час, коли запоріжці роблять закупівлю овочів на зиму.

Ціни на продукти борщового набору зараз найнижчі

Біля Центрального ринку (який в народі називають Анголенко), знаходиться торговий майданчик, де містяни купують овочі та фрукти за найнижчими цінами. Цей оптовий ринок є найбільшим у місті. Сюди приїжджають, щоб зробити запаси на зиму або роблять оптові покупки продавці овочів в роздріб. Із протиепідемічних обмежень тут лише маски на продавцях та покупцях. В принципі на відкритому повітрі цього достатньо, щоб вберегти своє здоров’я.SHER5608

Вранці четверга на оптовому майданчику стояли десятки вантажівок із овочами та фруктами, привезеними в основному із Запорізької та Херсонської областей. Проте покупців було зовсім небагато, якщо порівняти з «доковідними» часами.

– Як бачите, людей майже немає… Раніше з усіх районів міста люди приїжджали до нас закуповувати на зиму овочі борщового набору: капусточку, буряк, моркву, цибулю, картоплю, солодкий перець. Ціни зараз гарні, ближче до зими все буде дорожчати, – каже Володимир, продавець солодкого перцю.

Ціна на перець в нього 7, 15, 19 грн за кг, правда, треба купувати одразу 6-кілограмовий мішок.

Інші оптові ціни на овочі з борщового набору такі: капуста 6-7 грн, морква 7-10 грн, буряк – 10-12 грн, цибуля – 5-7 грн, картопля від 6 до 13 грн залежно від сорту та розміру.
Запоріжець, який назвався Віктором, приїхав із сином та онуком купити на зиму капусту.

– Щороку беремо на зиму на нашу сім’ю 50-60 кг капусти – нам вистачає. Цього року вона не крупна, не така красива, як буває, бо неврожай, але все ж таки ми вирішили закупити її, бо хтозна, що далі буде… – каже Віктор.SHER5593

Продавала їм капусту Олена, яка розповіла нам, що на овочах працює вже 12 років. Капуста цього року справді не вродила через несприятливі погодні умови, проте зараз продають красиву і по гарній ціні капусту з Любимівки.

– З такими подіями в світі та в країні, дякуємо Богові, що сьогодні дає заробити на хліб. На хліб із маслом може вдасться в суботу – це день, коли найбільше покупців буває, – каже Олена.

Виїзд на ринок – ризик для здоров’я

Поспілкувавшись із продавцями та покупцями, зрозуміли, чому люди сьогодні не охоче їдуть на оптовий ринок за овочами. По-перше, зараз в кожному супермаркеті асортимент товарів дуже широкий, ціни відрізняються від оптових ненабагато. По-друге, щоб доїхати до ринку, людині треба, без перебільшення, ризикнути здоров’ям та життям (навіть якщо ти сам вакцинувався), витратити час, гроші (для пенсіонерів обмежили безплатний проїзд). Тож по оптові покупки зараз приїжджають здебільшого на власних авто. Хоча покупців із тачками та сумками-кравчучками ми теж зустрічали. Наприклад, пенсіонерка Зінаїда Дмитрівна приїхала з Осипенківського мікрорайону, щоб купити картоплі, моркви та цибулі. Каже, що все це мінімум на 3 грн дешевше, ніж в спальному районі на іншому кінці міста, де вона мешкає.SHER5579

Роздрібна торгівля теж уповільнилася

Всі овочі, а також фрукти, молочну продукцію, м’ясо, яйця, олію, сухофрукти, рибу, мед можна купити і в роздріб в торгових рядах поруч з оптовим ринком. Покупці тут є, але теж небагато.

SHER5572

Єдиний, хто розповів нам про шалений попит на свій товар, був продавець баранини Роман.

– Курдючний жир, який має лікувальні властивості, зараз просто на розхват. Це без перебільшення дуже цінний поживний продукт для хворих людей. З одного барана буває 2-4 кг такого жиру. Продаємо його по 180 грн за кг. В холодильнику з літа у нас було заморожено 50 кг внутрішнього баранячого жиру – і їх теж вже розкупили, – розповів продавець.SHER5552

Поруч з оптовим майданчиком знаходяться торгові ряди, в яких продають одяг. Майже всі продавці на робочому місці, чекають на покупців, одягнувши маски. Проте покупців ми тут не побачили… Магазинчики на 100-метрівці пускають лише тих, хто вакцинувався і може це довести або має свіжий ПЛР-тест.

Читайте також: У громадському транспорті Запоріжжя почали діяти додаткові обмеження