8 і 9 травня Запоріжжя як і вся Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Оборона Запоріжжя почалась 18 серпня 1941 року. Нацисти 45 діб не могли захопити наше місто.

Усю промисловість було евакуйовано, аби не працювати на ворога. Героїчне підпілля не давало жодної спокійної години німецьким загарбникам. Нажаль, десятки тисяч мирних запоріжців загинули під окупацією.

Ми шануємо пам’ять всіх, хто загинув під час найстрашнішої війни в історії людства. Ми згадуємо тих, хто визволив Запоріжжя, Україну та інші країни Європи від нацистів, – пише офіційний сайт Запорізької міської ради.

Символами Другої світової війни для більшості країн світу стали червоний мак і вислів «Ніколи знову». Стільки було пролито крові, стільки завдано чорного горя, що люди мали б зробити висновки і назавжди закрити тему вирішення політичних спорів за допомогою війни. Країни, обпечені Другою світовою війною, вирішили «Ніколи знову» не дати відродитися нацизму і фашизму. І лише росія обрала позицію «Можем повторить». І свою «обіцянку» дійсно виконала – повторила і бомбардування мирних житлових будинків, і катування беззбройних людей, і блокаду беззахисних міст України. Країна, яка вісім десятиліть тому була жертвою нацистської агресії, сама перетворилася на світового монстра.

У далекому 1945 році ніхто з нинішніх ветеранів і в страшному сні не міг побачити, що майже через вісім десятиліть Україна стане місцем ще однієї нищівної війни. А ворогом стане той, хто постійно розповідав про «братську» любов.

Та ми знаємо, що агресор не зможе зламати українців. Наші захисники, які зараз відбивають російське вторгнення, показали, що у покоління переможців виросли достойні сини, доньки, онуки і правнуки, які ніколи не віддадуть ворогу рідний дім!

____

Посилання на наш Телеграм-канал