Рекламні заголовки салонів краси рясніють пропозиціями всіляких послуг
Нам обіцяють позбавити зморшок, повернути шкірі сяйво і навіть довговічний макіяж, який, незважаючи на будь-які погодні умови, щодня буде радувати нас. Але чи так це вигідно, скільки коштує залишатися красивою цілодобово та чи є гарні альтернативи – розбиралася “ЗС”.
Перманентний макіяж або косметика?
Перманентний макіяж – відносно молода галузь індустрії краси. Зараз вона розвивається шаленими темпами, а сама процедура стає все більш популярною. Цей процес складається із внесення пігменту під верхній шар дерми за допомогою голки. Тобто, по суті, це довготривалий мейкап, який не змивається.
Технічно перманентний макіяж дуже схожий на татуаж, але є відмінності. Нанесення тату передбачає більш глибоке проникнення голки під шкіру: це забезпечує щільніше забарвлення, якого потім дуже складно позбутися. При процедурі перманентного макіяжу голка проникає неглибоко, тому це менш болісно, і результат ніжніший. Відповідно і тримається такий «татуаж» від декількох місяців до кількох років, на відміну від звичайних татуювань.
Такий макіяж не потрібно змивати на ніч і наносити заново з самого ранку. Він не потече у спекотну погоду і не змиється навіть при попаданні під сильний дощ. Але що ж вигідніше і безпечніше: перманентний макіяж чи звичайна косметика?
«Довготривалі» брови вам обійдуться від 2 до 4 тис. грн. І протримаються (за хорошої і своєчасної корекції) від 2 до 5 років. Є і альтернативний варіант – щомісячне фарбування і укладання брів, яке коштує від 200 грн. Таким чином другий варіант фінансово програє перманентному макіяжу, проте дає можливість експериментувати із зовнішністю.
Другою затребуваною процедурою є татуаж губ. Його термін носіння залежить тільки від догляду. В середньому від 4 місяців до пів року, потім починає тьмяніти, поки не виведеться. Цей процес триває близько 2 років. По Запоріжжю така процедура обійдеться в середньому від 1 до 3 тис. грн в залежності від майстра. Сказати, що такий варіант матеріально вигідніше, ніж нанесення косметики – ми не можемо, але він значно заощадить ваш час.
Найрідкіснішим видом перманентного макіяжу з вищеперерахованих є татуаж повік, іншими словами – стрілка. Багато хто боїться його робити з різних причин, але самі майстри запевняють, що в цьому немає нічого страшного. Головне, підібрати правильну форму і обрати професійного майстра, який працює з якісними матеріалами.
Основна порада – не переборщити і зробити саме тонку стрілку: очі завжди будуть виглядати трохи підфарбованими, і при цьому татуаж не буде заважати нафарбувати очі як завгодно. Навіть якщо захочеться зробити більш виразні стрілки, їх просто можна домалювати звичайним способом.
Цей перманент може триматися довго, в залежності від якості барвника і типу шкіри, але зазвичай раз на 5-6 місяців рекомендується робити корекцію. Вартість близько 2 тис. грн.
Ін’єкції та традиційний догляд
Навіть далекій від світу косметики людині складно не помітити, що в останні роки словосполучення «гіалуронова кислота» звучить з кожного кута. При цьому використовують її найрізноманітнішими способами – і в пластичній хірургії, і для лікування суглобів, і у формі ін’єкцій, кремів і так далі.
Магія гіалуронової кислоти, завдяки якій вона і прославилася на весь світ, полягає в її здатності притягувати і утримувати воду так, як цього не робить жодна інша речовина.
Цікавий факт
Гіалуронова кислота – необхідна для організму речовина природного походження. Вона діє як магніт для вологи, допомагаючи ефективно утримувати її і створювати оптимальне внутрішнє середовище для комфортної роботи клітин.
Однак корисні властивості гіалуронової кислоти не обмежуються одним лише зволоженням. З віком наш організм виробляє все менше і менше цього компоненту. Цей факт свого часу і послужив приводом для її дослідження як антивікового засобу. Дійсно, дерматологи помітили значне зменшення зморшок і підвищення еластичності шкіри при використанні гіалуронової речовини.
Тому протягом тривалого часу в косметології особливою популярністю користуються гіалуронові ін’єкції. Одразу зазначимо, що подібні процедури повинен призначати дерматолог, він же розповість про те, що саме показано і протипоказано конкретно вам.
При цьому не варто плутати філери і ін’єкції, спрямовані на розслаблення м’язів обличчя: в числі останніх, наприклад, «Ботокс» і «Диспорт», які тимчасово блокують сприйнятливість м’язів до нервових імпульсів, за рахунок чого мімічні зморшки з часом розгладжуються. Гіалуронові філери діють інакше – вони, як губка, при введенні накопичують в собі воду, і за рахунок цього вирівнюють рельєф шкіри і збільшують обсяг тих частин, в які вводився препарат.
Одна така процедура коштує від 1 тис. грн. Одразу виникає запитання – чи є аналоги? Воно доволі складне. Так, є креми, маски та інші засоби для догляду, які містять потрібну нам речовину, але стосовно ефекту – думки лікарів розходяться.
Хоч і гіалуронова кислота для кремів аналогічна тій, що використовується в косметологічних процедурах, вона по-різному проникає в шари шкіри. Іншими словами потрібен певний час, щоб шкіра почала сприймати цю «допомогу», і ефект буде не таким сильним. Цей варіант безпечнішим та дешевшим.
Читайте також: Запоріжанок закликають звертати більше уваги на власне здоров’я