У Запоріжжі поліцейські спільно із Держспоживслужбою провели профілактичні заходи з моніторингу цін на соціально значущі товари.

У зв’язку із введенням воєнного стану на території держави, постановою Кабінету Міністрів України надано повноваження обласним військовим адміністраціям, Нацполіції та Держпродспоживслужбі здійснювати контроль за встановленням суб’єктами господарювання торгівлі цін на визначений перелік товарів.

21 квітня, правоохоронці спільно із відповідними фахівцями здійснили плановий виїзд у місцеві супермаркети та автозаправки. Під час ревізії перевірили дотримання суб’єктами господарювання норм чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін.

Моніторингові обстеження цін на соціально значущі товари проводились як в мережах супермаркетів, так і в невеличких продуктових магазинах, а також на автозаправних станціях. На об’єктах роздрібної торгівлі акцентували увагу на товарах, що мають істотну соціальну значущість: хліб, борошно, макаронні вироби, крупи, цукор, м’ясо, молочна продукція, масло, курячі яйця, соняшникова олія, овочі.

На автозаправках фахівці зосередили увагу на бензині (марки А-92, А-95), дизельному пальному та газу.

Під час моніторингу співробітники поліції та Держспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання, роздали пам’ятки щодо дотримання вимог чинного законодавства та недопущення необґрунтованого підвищення цін.

Працівники запорізької поліції попереджають, що у разі виявлення підвищення цін представниками моніторингових груп будуть вживатися превентивні заходи впливу для зниження ціни до економічно обґрунтованого рівня.