Ти де? А я на морі…
Їдемо на море: скільки коштує відпочинок на найбільшому Азовському курорті
Літо у розпалі, і запоріжці продовжують відвідувати морські курорти рідного краю. Смаки та бюджет – різний, тож пропозиція різниться від палаток до VIP–номерів. Відпочинок у Кирилівці прийнято вважати одним з найдешевших. Але чи так це…
Проїзд
Поїхати до Кирилівки з Запоріжжя – не проблема. З початком сезону у кіосках продають квитки. Вартість -130 гривень, така ж ціна й на автовокзалі. При он-лайн бронюванні, наприклад, перевізник Bustour пропонує акційні квитки від 70-80 гривень.
На власному авто на газу проїзд складе близько 200 гривень (газ – 10 грн за літр, відстань до Кирилівки 188 км), на бензин, як мінімум, у два рази більше (в залежності від витрат авто).
Житло
Порівняно з минулим роком ціни у Кирилівці також підвищились на 10-15 %. Адміністрації баз відпочинку пояснюють це підвищенням цін на комунальні платежі (зокрема електроенергію, воду, вивіз нечистот та податки на нерухомість, а також малу тривалість сезону).
Вартість номеру передусім залежить від наявності зручностей: туалету, душу, постільної білизни, кондиціонеру, телевізору. Також велику роль відіграє віддаленість від моря, так номери другої лінії традиційно трохи дешевші (на 10-15 %). У приватному секторі (центі, наближених селищах) ціни нижчі ніж на косах, та виникає проблема з пошуком пляжу, бо центральний у «бум» сезону брудний.
Номери у Кирилівці умовно поділяють за світовими показниками «Економ», «Стандарт», «Полулюкс», «Люкс». Та умови у номерах залежать від престижності самої бази, тому часто люкс однієї бази, як економ іншої.
Найдешевші номери. Найменша ціна, за яку можна знайти помешкання, 60-85 гривень з однієї людини. Умови відповідні: спільна вбиральня типу «дірка», душ з холодною водою. Постіль, мангал – все за доплату. Ці номери можуть знаходитись далеко від моря, частіше у центрі селища, сусідньому селі Азовське та у мікрорайоні Степок. На самих косах ті ж екстремальні умови коштуватимуть дорожче.
- Федотова коса, база відпочинку «Електрик» – 85 грн з людини
Номери «без зручностей». Розповсюджені, як на косах, так і центрі. Коштують 80-150 гривень на людину. Тут краще добре пошукати, бо туалет може бути як пристойний, так й вже згадана «дірка», душ частіше працює погодинно.
- Приватний сектор, центр Кирилівки, вулиця Калініна – 80 гривень з людини
«Без зручностей», з поліпшеними умовами. Трапляються номери з телевізором, кондиціонером, кухонною зоною. Коштують від 100-250 гривень з людини, але зручності у самих номерах не передбачені.
- Федотова коса, будиночок у моря – 150 гривень з людини
Номери зі зручностями та кухнею. Такі номери найдешевші у центрі Кирилівки, та мікрорайонах Санаторному та «Царське село» 100-150 гривень з однієї людини. Якщо необхідна кухня – ціна може підійнятися. Перевага центру – власний двір, де можна у спеку відпочити у затінку, ввечері посмажити шашлики. А ось з пляжем можуть виникнути незручності, неприємно вразити може або велика відстань, або чистота. Широкі, чисті, зручні пляжі – на косах, але ціна таких номерів вже 200-250 гривень.
- Приватний сектор, центр Кирилівки вулиця Центральна. 200 гривень з людини
З видом на море. Номери у першій лінії з видом на море, зручностями коштують 350-500 гривень з однієї людини.
НомериVIP та апартаменти – рідкість у Кирилівці, та все ж є. Ціна від 600 гривень за одну людину та вище.
- коса Пересип, нова баз відпочинку Сан-Сіті (1250-1500 грн на добу за кімнату-студію)
Їжа
Харчування у їдальнях на базах від 150-350 гривень з однієї людини. Продукти у магазинах у центрі та на ринку – як у Запоріжжі або більше максимум на 30 % .
Окрема стаття – пляжні витрати. Хоч всі знають, що ціна у продавців, які цілий день на ногах, дещо завищена, та мало хто втримається від спокуси поласувати першою кукурудзою, азовськими креветками чи пахлавою. Порівняно з минулим роком ціни або не змінились, або підвищилися на 5 гривень.
Ціни на деякі товари:
Кукурудза – 25-30 грн
Криветка – 30-40 грн
Пахлава – 30 грн
Вино – 60 грн/літр
Льодяники – 15 грн
Риба (на пляжі): бичок – 3 грн, тарань – 10грн тощо.
Крім того продавці пропонують різні товари для дітей: повітряні змії (від 50-200 грн.), розмальовки (з наліпками 30 грн), тощо.
Розваги
Ціни на розваги на популярних об’єктах цього року збільшились. До речі, ці зміни відображені не на всіх Інтернет-сайтах, тому обов’язково потрібно уточнювати інформацію.
Ціни на деякі розваги:
Аквапарк «Острів скарбів» – дорослий білет від 350-430 грн, дитячий від 330-400 грн.
Дильфінарій «Оскар» – 180 грн, діти до 3-х років – безкоштовно.
Лунапарк – від 30-80 грн.
Акваріум – 50 грн.
Кінний театр – дорослий білет – 120 грн, дитячий – 100 грн, до 6 років – безкоштовно.
Переваги
Чому варто обрати саме Азовське море
Азовське море – одне з найбільш мілководних і теплих.
Це море часто називають «здравицею». Батьки обирають азовське узбережжя, щоб діти подихали корисним повітрям. Повітряний коктейль з моря і степових трав, насичений йодом, азон, а головне – фітоценами, які вбивають шкідливі бактерії і дезінфікують легені. Це особливо корисно для діток і дорослих, які страждають на бронхіальну астму, легеневі захворювання і ГРЗ.
Азовське узбережжя славиться грязьовими вулканами і озерцями. Ці грязі мають цілющий вплив (антисептичний, бактерицидний) завдяки сульфідам, сульфатам. Також грязі містять біогенні стимулятори на зразок жіночих статевих гормонів, які відновлюють функції статевих залоз, масу мінеральних і органічних речовин, які покращують живлення шкіри, нормалізують роботу сальних і потових залоз (очищають пори, допомагають при жирній себореї, вугровій висипці, фурункульозі, хронічній екземі, прискорюють процеси регенерації тканин шкіри, нормалізують потовиділення), стимулюють ріст волосся, надають загальну протизапальну дію і покращують кровообіг. Щоб грязі мали лікувальний достатньо10-15 хвилин.
У береговому піску міститься величезна кількість біоактивних речовин, які проникають в пори шкіри. При цьому вапняна частина піщинок вступає в реакцію з потом, який виділяє тіло, і дратує нервові закінчення шкіри, підсилює кровообіг і обмін речовин, прогріває суглоби, знімає запалення і втамовує біль.
Недоліки
Wi–Fi: спробуй знайти
Якщо вам необхідний постійний доступ до мережі, одразу запитайте у адміністратора, чиє на базі Інтернет, де і як він працює. Частіше за все він є, але доступ до нього не у будь-якому номері, а у певній точці (їдальня, кафе).
Приклад: Пересип, «Золоті піски»: вартість – 10 гривень за 24 години користування, доступ біля їдальні.
Примха природи
Цього року Азовське море у районах селища Кирилівка, Генічеськ, Приазовськ нагадує більше болото. Зелені водорості лежать на піску, а також на 10-ти метровій прибережній зоні.
Щодня КП «Розвиток курортної зони» разом з добровольцями вивозять з пляжів Кирилівки близько 10 тон зелені.
Реакція відпочиваючих різна: хто обурений, хто боїться заходити у воду, та більшості – все одно. Заходити у воду трохи неприємно, слизько, а після купання водорості заплутуються у волоссі, відчуття після них, немов би шкіра намилена.
Зазначимо, водорості на пляжах не залежуються, тому немає смороду, про який писали деякі ЗМІ. Але багато хто вже відмовився від відпустки на морі через побоювання за своє здоров’я.
«ЗС» зв’язалася з начальницею наукового відділу Приазовського парку Наталією Барабухой, щоб з’ясувати, звідки прийшли до нас водорості, з чим це пов’язано і, найголовніше – чи дійсно вони такі небезпечні для нашого здоров’я.
– Якщо спитати у старожилів, то така ситуація спостерігалася неодноразово, – розповідає Наталія Барабуха. – Наукових досліджень з цього питання майже немає. Оскільки море у нас неглибоке (найбільша глибина – 14 метрів), сильний шторм може зривати водорості і нести їх до берега. Також водорості можуть приносити до берега і самі рибалки. Безумовно, в усьому світі зараз змінюються кліматичні умови, разом з ними змінюється і кількість опадів, рівень води. Зараз йде тенденція до підвищення рівня Світового океану. Різкі кліматичні перепади також могли стати причиною інциденту.
Також вчений зазначила, що існує багато видів водоростей кладофора. І той вид, який зустрічається у нас на узбережжі, типовий для Азовського моря. Це зелені водорості, які, на відміну від синьо-зелених, не дають цвітіння води. Вони активно збагачують воду киснем, якого не вистачає рибі в спекотні дні. Сама кладофора любить прохолодну воду, також вона часто є прикрасою домашніх акваріумів.
– Звичайно, водорості, які з’явилися в цьому році біля берега, неприємні для відпочиваючих. Але не шкідливі і не токсичні. І вони не є показником забруднення навколишнього середовища. Пройде шторм, інший, і ми забудемо про цю проблему, – переконує експерт.
До речі, Наталія Барабуха не виключає і людський фактор появи водоростей. Вона висловила підозру, що рослинну пошесть можна було викликати штучно, щоб люди відмовилися від відвідування Азовських курортів. Але доказів цієї теорії поки немає.