Держпродспоживслужба у Запорізькій області повідомляє, що Кабмін скасував граничний рівень постачальницько-збутової надбавки та торгової націнки у 10% для таких продуктів суттєвого соціального значення, як гречана крупа, цукор-пісок, вітчизняна вермішель та вершкове масло жирністю 72,5%, зберігши вимогу про декларування зміни їх цін.

Згідно з новою Постановою українського уряду, 10%-обмеження націнки залишилося для таких товарів, як пшеничне борошно вищого гатунку, пастеризоване молоко жирністю 2,5% (у плівці), житньо-пшеничний хліб та батон, курячі яйця категорії С1, птиця (тушка куряча, чверть курячої тушки) та соняшникова рафінована олія. Воно діятиме до кінця квітня.

Постановою також уточнено, що у зазначеному переліку продуктів соціального значення йдеться про рафіновану соняшникову олію, а не в цілому про соняшникову олію, але в той же час поняття “птиці” розширено “чвертю курячої тушки”, тоді як раніше йшлося тільки про “курячу тушку”.

Крім того, уряд встановив, що до зазначених продуктів істотного соціального значення відносяться товари вітчизняного виробництва, крім товарів, маркованих як органічна продукція.