На долю солдатської матері припадає найбільше сліз, болю, переживань і радості від довгоочікуваної зустрічі. Вшанування матері солдата – обов’язок будь-якої людини і лише маленька крихта подяки, за їх материнський подвиг в ім’я України.

До Дня солдатської матері Обласний центр патріотичного виховання молоді 13 травня влаштував урочистий концерт на базі військової частини 55-ої окремої артилерійської бригади для матерів, чиї сини вже ніколи не повернуться додому. Вони поклали своє життя за наше мирне небо в АТО та в Афганістані.

Світлана Сиротина, мати загиблого старшого сержанта 55-ої артилерійської бригади Євгенія Сиротини, тримається, але все одно не може стримати сліз, танцюючи з солдатом 55-артбригади. Її син загинув 6 серпня 2014 року, виходячи з оточення Південного котла.

«Йому був лише 21 рік, коли він загинув за нашу Батьківщину. Він був потомком останнього кошового отамана Запорізької Січі Йосипа Гладкого і дуже цим пишався, тому без сумнівів пішов захищати Україну. Такі заходи – це пам’ять та радість того, що про мого сина не забули. Ні про кого не забули», – сказала вона.

Творча молодь різних колективів Запоріжжя подарувала матерям та військовослужбовцям яскравий концерт, що трохи розігнав смуток героїчних жінок. Міська влада також подякувала солдатським матерям, передавши кожній подарунки і квіти.

«Ми дуже вдячні міській владі та окремо міському голові Володимиру Буряку за підтримку та подарунки кожній матері. Голови районів також відгукнулися на наше прохання та будуть допомагати осиротілим матерям», – розповіла голова Фонду соціального та правового захисту сімей загиблих військовозабов’язаних Анна Воробйова.

Також під час заходу почесні грамоти та нагороди вручили матерям, що не здалися, не дивлячись на горе, а почали допомагати іншим матерям та солдатам.

Марина БОТНАРЕВА, фото автора