Іноді вчинки запорізьких депутатів зрозуміти не просто, особливо, якщо їхні дії не кореспондуються з передвиборними обіцянками. Так, від журналістів не приховався той факт, що члени запорізького «Укропу» не завжди приймають рішення, відповідні іміджу партії. Що за цим стоїть, «ЗС» дізнавалася у самих «укропівців».

У газеті «Панорама» депутатів «УКРОПу» розкритикували за те, що вони не голосували на сесії облради проти кандидатури Миколи Ярмощука на пост директора КУ «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Нагадаємо, що саме цю людину в жовтні позаминулого року звільнили з посади директора департаменту освіти ОДА за законом про люстрацію. Однак лідер фракції Ярослав Гришин і Станіслав Чередниченко утримуються під час сесійного голосування, а Дмитро Зотов і Артур Гатунок голосують за призначення люстрованого кандидата. В результаті Микола Анатолійович стає директором.

У чому причина такого вчинку, «ЗС» пояснив лідер фракції партії «УКРОП» в облраді Ярослав  Гришин.

«Головне, ми не голосували «за». Зараз у Миколи Ярмощука дуже складна ситуація в сім’ї. У його дружини – онкологічне захворювання, і вона знаходиться на лікуванні в Ізраїлі. Ми не могли голосувати «за» Ярмощука в силу його законодавчих порушень, але й проти не голосували, увійшовши в положення людини. Ми просто утрималися», – підкреслив лідер фракції.

Увагу «четвертої влади» привернув ще один член партії. Михайло Прасол не став голосувати за прийняття відкритої системи закупівель ProZoro, хоча за день до цього міські депутати-«укропівці» провели біля стін міськради флеш-моб на підтримку інновації. Що сталося за ніч, розповів сам депутат.

«Як ми могли не голосувати за ProZoro, якщо це наш проект? Справа в тому, що ProZoro, яке провели на сесії, не є тією відкритою системою закупівель, яку ми пропонували. Це ті ж схеми, в чому ми вже переконалися на тендері із закупівлі продуктів харчування для дітей», – пояснив Михайло Прасол.

– А за свій проект ви голосували?

– Ми голосували за той проект ProZoro, який подавали ми: більш розширений, більш правильний, з його допомогою швидше досягається прозорість – не з серпня, а вже з квітня. Зменшується сума закупівлі, з якої беруть участь у ProZoro, а не в тендері. Ви ж бачите, що все, як і раніше, проходить через тендер. Якби всі продукти проходили через відкриту систему закупівель, не було б договорняка, кумівства і т.і.

– А з приводу декларацій? У минулому році, за вашою декларацією, Ви не заробили ні копійки…

– Все правильно.

– А як так виходить, що Ви їздите на непоганій машині, оплачуєте комунальні рахунки та інше?

– У мене є сімейний бізнес, яким займається дружина. Я 90 відсотків часу витрачаю на громадську діяльність, депутатство. Для бізнесу я тільки періодично встигаю щось зробити. Те, що є, я в декларації й відобразив.

– І як ваша дружина підтримує те, що Ви – більше громадський працівник і нічого не привносите для сімейного бюджету?

– Нам вистачає тих грошей, які дає сімейний бізнес. Дружина, звичайно, невдоволена, я йду на роботу, коли дружина і діти ще сплять, а повертаюся, коли вже сплять. Але це мій життєвий вибір, я до такого ритму життя звик і буду продовжувати працювати на благо запоріжців.