Є 3 види антитіл (імуноглобулінів) IgA, IgМ і IgG, які утворюються в людини при контакті з вірусом

Імуноглобулін A – це перший імуноглобулін, який утворюється у людини при контакті з вірусом. Він з’являється з другого дня захворювання і досягає піку через 2 тижні.
Імуноглобулін М (IgМ) з’являється в середньому на 5-7 день від початку захворювання. Імуноглобулін G (IgG) – приблизно на 7-10 день.

Якщо аналіз показав наявність IgМ – це гостра фаза захворювання. По-простому, людина хворіє. Якщо показник IgМ високий, але стали з’являтися антитіла IgG, то це означає, що ще триває гостра фаза захворювання, але починає формуватися імунітет. Якщо через 2 тижні знову здати кров, то ми можемо побачити, що антитіл IgМ стає помітно менше, але наростає титр IgG. Це нормальна ситуація, коли людина одужує. Якщо у людини є тільки антитіла IgG, то це значить, що вона перехворіла, навіть якщо цього і не помітила. У неї сформувався імунітет до SARS-CoV-2.

Особливо актуальним аналіз на антитіла lgG може бути для тих категорій населення, які контактують з великою кількістю людей і перебувають у зоні підвищеного ризику зараження.

Аналіз на коронавірус (SARS-CoV-2) антиген актуальний для тих, хто тут і зараз (результат вже за 15 хвилин) хоче отримати відповідь на запитання: «чи є в мене коронавірус?».

Експрес-діагностика на антиген є ефективним скринінговим методом тестування на SARS-CoV-2 для тих категорій населення, які перебувають у зоні підвищеного ризику зараження, для масового тестування (у великих колективах).

Аналіз методом ПЛР оптимальний для тих, хто щойно повернувся з-за кордону або планує виїзд. Для осіб, що планують операції, вагітних тощо.

Біоматеріал для аналізу на антитіла IgA, IgМ і IgG до вірусу SARS-CoV-2 – венозна кров. Термін виконання – 1-3 дні.

Позитивний результат на антитіла lgA свідчить проте, що на момент проведення дослідження організм перебуває у процесі боротьби з вірусом.

Позитивний результат на антитіла IgG свідчить про перенесену інфекцію COVID-19 та наявність імунітету до неї. Цей аналіз доцільно робити, щоб дізнатися, чи було інфікування за наявності схожих з COVID-19 симптомів або у разі безсимптомного перебігу захворювання.

Дослідження на антитіла lgM дає змогу виявити нещодавнє інфікування, гостру фазу перебігу інфекції COVID-19; дізнатися, чи є імунна відповідь організму на хворобу.

Дослідження методом ПЛР дає змогу виявити РНК вірусу COVID-19. За позитивного результату тесту засвідчити наявність вірусу в організмі людини на даний час, також дозволяє прийняти рішення щодо лікування COVID-19. Це тестування доцільно проводити з 1-го дня інфікування; за наявності легких проявів симптомів ГРВІ; після контакту з хворим на COVID-19. За підозри на безсимптомний перебіг коронавірусної інфекції цей аналіз можна здавати в будь-який час. Біоматеріалом є зішкріб зі слизової оболонки носових пазух і слизової оболонки горлянки.

Існує також експрес-тест коронавірус (SARS-CoV-2). Він дає змогу прямого визначення антигену (нуклеокапсидний білок) SARS-CoV-2 імунохроматографічним методом у зразках зішкрібів з носогорла людини.

Позитивний результат свідчить про наявність вірусу SARS-CoV-2 в організмі людини на даний час. Термін виконання дослідження – 15 хвилин. Чутливість тесту – 97% і специфічність – 100%. Він показаний особам, які контактували з хворими на COVID-19 або належать до груп підвищеного ризику інфікування.

Саме це тестування доцільно проводити з 1-го дня інфікування. Він показаний за підозри на безсимптомний перебіг коронавірусної інфекції, за наявності легких проявів симптомів ГРВІ, після контакту з хворим на COVID-19.

Читайте також: Які існують тести на коронавірус