З 1 червня в місті запрацюють спортивні заклади, навчальні курси, готелі, відновлять роботу залізничного транспорту та міжобласні сполучення

У перший день літа запоріжців очікує черговий етап послаблення карантину. Які саме обмеження будуть зняті з 1 червня, розповів радник міського голови Валерій Еделєв. Він зазначив, що стан захворюваності на коронавірус в місті стабільний, кількість інфікованих не перевищує кількість тих, хто поборов недугу. Така ситуація дозволяє розпочати в місті чергове послаблення карантинних заходів. Рішення про зняття низки обмежень приймали на засіданні міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головна умова для початку З 1 червня у Запоріжжі відкриються спортивні заклади – спортзали, басейни тощо. При цьому і відвідувачі і персонал повинні обов’язково дотримуватись санітарних норм – дистанції, наявності масок, дезінфекції приміщень.

Також продовжують працювати дитячі садки. За тиждень кількість дітей, які їх відвідують зросла до 4 тисяч. Розпочнуть свою роботу інклюзивні центри освіти, різноманітні навчальні курси. Однак під забороною залишаються літні дитячі оздоровчі заклади та пришкількі, спортивні табори.

Крім того, готуються до відкриття міські пляжі. Їх теж дозволяється відвідувати з 1 червня. Валерій Еделєв  наголосив, що в умовах карантину, коли можливості для подорожей обмежені, саме міські пляжі стануть основним місцем відпочинку запоріжців влітку.

–  Вони вже готові приймати відвідувачів, зараз відбувається перевірка пляжів фахівцями Держпродспоживслужби відповідно до законодавства. Після цього, згідно з постановами та рекомендаціями головного санітарного лікаря, ми будемо забезпечувати там можливість безпечного перебування мешканців міста. Це не стосується «диких пляжів». Запоріжці, які будуть відпочивати там, повинні бути готові до перевірок щодо дотримання необхідних санітарних норм, – наголосив Валерій Еделєв.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, з 1 червня також буде відновлене пасажирське сполучення між областями. Запрацює залізничний транспорт, як приміський, так і далекого сполучення. Квитки на поїзди вже продають у залізничних касах. Однак, запоріжцям не варто нехтувати правилами індивідуального захисту через послаблення карантину, оскільки це може спричинити нову хвилю захворюваності.

Читайте також: Як запоріжцям не заразитись коронавірусом на пляжі