Незважаючи на нібито оголошене держрегулювання цін на найпопулярніші продукти – вартість овочів, м’яса, яєць та круп продовжує зростати

Кабінет міністрів України 12 січня розширив перелік товарів, що підпадають під регулювання цін. Пройшов майже місяць – продукти стали ще дорожчими.

Ще на старті цього проекту експерти попереджали, що позитивного ефекту не буде. Магазини або відмовляться продавати товари зі списку, або все одно продаватимуть його з тими націнками, які їм вигідні.

Так і сталося. За минулий місяць вартість овочів, м’яса, яєць та круп збільшилася. Індекс споживчих цін на продукти харчування загалом у січні склав 104,65%. Порівняно з попереднім місяцем, ціни в середньому збільшилися на 4,65%.

І влада – як центральна, так і місцева – ігнорує цю проблему. Анонсоване запровадження деяких ” продуктових карток ” і залишилося ефемерним обіцянкою.

Та й проблеми воно не вирішить. Адже зростання цін на продукти пов’язане із підвищенням ціни на газ та комунальні послуги. І держава всіх рівнях влади у цій ситуації має потримати простих споживачів.