Заява Партії Володимира Буряка «Єднання» щодо зростання цін на продукти харчування  

Партія Володимира Буряка “Єднання”  звернулась до представників всіх рівней влади щодо вжиття невідкладних, комплексних та дієвих заходів щодо підтримки вітчизняних виробників продовольчої продукції та найбільш бідних верств населення:

“Споживчі ціни в Україні за підсумками 2021 року зросли на 10%, що є найбільшим показником із 2017 року. Серед лідерів зростання цін – продукти харчування. Справжній шок – ціни на соціальні продукти харчування в Україні вище, аніж в заможній Польщі.

Так, за 2021 рік продукти харчування стрибнули на 10,8%, що переважно зумовлено цінами на цукор, олію та яйця. За рік вони зросли на 61,5%, 57,7% та 47% відповідно. Індекс споживчих цін на продукти харчування загалом у січні 2022 року склав 104,65%, а в лютому 104,43%.

Лідерами зростання цін цього року стануть цукор та хліб. До кінця 2022 року ці товари злетять у вартості на 12-18%. Наступного року очікується стрімке зростання цін на важливі круп’яні культури. Щодо зростання цін на олію, то, за прогнозами її вартість «злетить» на чверть – до 25%.

Очікується подорожчання овочів борщового набору, а також м’яса на 20%, кисломолочної продукції на 10-12%
Ситуація з цінами на продукти боляче вдарила по соціально незахищеним верствам населення, серед яких пенсіонери, інваліди, малозабезпечені.

Тому Партія Володимира Буряка «Єднання» рішуче закликає центральні органи влади до вжиття невідкладних, комплексних та дієвих заходів щодо підтримки вітчизняних виробників продовольчої продукції та найбільш бідних верств населення. Суттєві кроки в вирішенні нагальних питань, в напрямку діалогу з виробниками та торговельними мережами, надання адресної допомоги малозабезпеченим повинні зробити і місцеві органи влади. Це питання важливе та першочергове!

Пам’ятаймо, головне – це люди! Влада зобов’язана допомогти їм в непростий час не словами, а справами”, – йдеться у зверненні.