Низка запорізьких депутатів намагались незаконно провести позачергову сесію міської ради, проте нічого не вийшло

Депутати 5 фракцій Запорізької міської ради («Слуга народу», «ОПЗЖ», «Європейська солідарність», «Нова політика», політичної партії «Партія Шарія») 2 рази поспіль зривали роботу сесії міськради – 30 червня та 2 липня. Натомість вони заявили про скликання 14 липня позачергової сесії. На думку юристів виконкому, підстави збирати позачергове засідання законодавчо відсутні. Крім того, у них є зауваження щодо рішення, яке депутати направили разом зі зверненням – у ньому присутні ознаки підробки. Отже, така сесія – незаконна. Юридичний відділ звернувся в правоохоронні органи.

Про рішення 5 фракцій міської ради провести позачергову сесію 14 липня на своїй сторінці у соцмережі повідомив колишній секретар і чинний депутат міської ради Анатолій Куртєв. Такі дії він аргументував нагальною необхідністю ухвалити невідкладні рішення для запорізької громади.

Анатолій Куртєв не пояснив, чому саме ці питання Запорізька міськрада через відсутність кворуму не змогла розглянути ані 30 червня, ані 2 липня. І саме тому міський голова Володимир Буряк був змушений знову перенести дату проведення 7-ї сесії міськради, яка згідно з розпорядженням має відбутись 20 липня.

Однак депутати, які бойкотували попередні засідання, вирішили зібратися, не чекаючи повернення з лікарняного Володимира Буряка. Схоже, коаліціянти свої політичні амбіції поставили на противагу інтересам запоріжців. Адже міський голова лише за тиждень двічі збирав сесію і закликав народних обранців об’єднатися заради вирішення важливих для міста питань.

Лукавство навколо законодавства

Ситуацію прокоментував директор департаменту правового забезпечення міської ради Валерій Зломинога.

– За відсутності міського голови можна скликати сесію тільки у 2 випадках. Якщо міський голова ухиляється від її скликання, не хоче її скликати за ініціативою депутатів, або не скликає її у визначені строки, а також у випадку, якщо одночасно є вільними посади міського голови та секретаря міської ради. Тільки за таких умов депутати можуть самостійно скликати сесію, іншого закон не передбачає. Закон не дає можливості розширити перелік підстав, з яких можна скликати сесію без міського голови. Таким чином, те, що намагається зробити група депутатів – ніщо інше як незаконна дія, спроба скликати сесію поза законом, – заявив Валерій Зломинога.

Нагадаємо, міський голова призначив пленарне засідання сесії міськради на 20 липня цього року. Володимир Буряк знаходиться на лікарняному після перенесеної операції на серці.

Позачергова сесія міської ради, про яку оголосили представники кількох фракцій, є незаконною та не може відбутися 14 липня. На цьому наполягають юристи. Разом із тим повідомлення про те, що невстановлені особи за попередньою змовою підробили рішення Запорізької міськради від 9 липня 2021 року, надійшло до Запорізького районного управління ГУНП у Запорізькій області. За цим фактом у єдиному реєстрі досудових розслідувань 13 липня зареєстровано кримінальне провадження за ст. 358 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років.

– На очі потрапив документ на бланку Запорізької міської ради під номером 1, дату не пам’ятаю, з додатком 25 підписів осіб. Не вдавалися в подробиці про зміст та прізвища цих осіб, однак передали до правоохоронних органів, щоб вони з’ясували, хто виготовив та хто використовував цей документ. Я думаю, що правоохоронці найближчим часом дадуть свою оцінку, – зазначив Валерій Зломинога.

Міська рада має працювати

Зранку 14 липня молоді люди з «Національного корпусу» зайняли сесійну залу міськради та блокували трибуну, перешкоджаючи проведенню незаконної сесії. Депутатам з коаліції, що прийшли з бажанням засідати саме в цей день, журналісти ставили одне і те саме запитання: якщо нагальні питання життєдіяльності міста і інтереси запоріжців для них в пріоритеті і не терплять зволікань, чому ж тоді вони не з’являлися на попередні 2 сесії?

Виходить, каменем спотикання був і залишається статус секретаря міської ради Анатолія Куртєва. Проте від часу його звільнення міським головою 25 червня ніяких змін не відбулось, і легітимність секретаря досі під питанням. Але це не завадило коаліціянтам все ж таки спробувати зібрати позачергове засідання.

Міська влада має працювати, і міська рада в першу чергу. Тому що будь-які бюджетні витрати можуть бути здійснені після прийняття відповідного рішення Запорізької міської ради, на цьому наголошують всі без винятку депутати, що намагались провести незаконне засідання. Хоча визнають, що правова колізія існує.

Виходячи з того, що засідання 14 липня неправомірної сесії було ініційовано депутатами, а не секретарем Куртєвим, який за законодавством має готувати сесії міської ради, депутати 5 фракцій фактично самі визнають його нелегітимність.

Отже, депутати коаліції, що стали в опозицію до міського голови і блокують роботу міської ради за сценарієм, який був реалізований в грудні в обласній раді, лукавлять, заявляючи, що саме інтереси мешканців міста змусили їх негайно зібратися на позачергову сесію. Вони могли це зробити і раніше на тих 2 сесіях, коли на роботу приходили лише 14 представників фракції «Партія Володимира Буряка «Єднання».

Нагадаємо, з 30 червня очікують розгляду десятки нагальних питань життєдіяльності міста та добробуту містян. Серед них ті, які стосувалися виплати заробітних плат освітянам, доплати медикам, фінансування ремонту лікарень та шкіл, ліквідації наслідків негоди, підготовки до нового опалювального сезону, надання соціальних послуг людям з інвалідністю, літнім людям, придбання інсуліну для хворих на діабет, ліків для діалізу, матеріальної допомоги запоріжцям з депутатського фонду на лікування та багато інших…

Читайте також: Мер Запоріжжя закликав депутатів засунути політику подалі