Комунальники відновлюють мережу водопостачання та слідкують за просадкою будівлі

Як писав сайт “Запорозька Січ”, на мережах «Водоканалу» біля будинку 234 по проспекту Соборному, виявили свищ. Неполадку оперативно усунули, але відбулось підтоплення ґрунту під фундаментом. Через це 4 квартири третього під’їзду будинку могли зруйнуватися. Мер Запоріжжя Володимир Буряк зібрав термінове засідання комісії з надзвичайних ситуацій. За дорученням міського голови вночі біля будинку чергують аварійна бригада, рятувальники та поліція, а комунальники оперативно виконують відновлювальні роботи.

В квартирах та під’їзді встановлені розвантажувальні стійки, дерев’яні та металеві опори. Зміни та швидкість просідання конструкцій раз на два дні вимірюють фахівці спеціальної лабораторії діагностики КП «Запоріжремсервіс». Завдяки оперативному усуненню свища та вжитим заходам вдалося суттєво зменшити просідання будівлі.

– За останні чотири доби швидкість просідання суттєво знизилась – з 8 мм за добу до 2 мм та продовжує знижуватися. Весь процес носить загасаючий характер і незабаром він має стабілізуватись, – розповів директор КП «Запоріжремсервіс» Сергій Расщепкін.

Окрім ліквідації протікання на водогоні комунальники також обстежили мережі всередині будинку та відновлюють другий ввід водопостачання. Для цього частину труби замінять на пластикову, повідомляє сайт Запорізької міської ради.

За словами завідувача лабораторії основ та фундаментів Запорізького відділення ДП «Науково-дослідницький інститут будівельних конструкцій» Олександра Шокарева, розпочинати ремонтні роботи можна буде тільки тоді, коли просідання будівлі дійде нормативних показників.

– Був здійснений контроль вологісного режиму в основі будівлі, що підтвердило, що джерелом деформації стало саме підтоплення ґрунтів. Зараз причина усунена, очікуємо на стабілізацію процесу.  Після цього необхідно буде дообстежити будівлю та розробити проект для посилення аварійних конструкцій, – розповів Олександр Шокарев.

Читайте також: У Запоріжжі на одній з вулиць обмежать проїзд автотранспорту