Батькам новонароджених планують виплачувати 5 тисяч гривень

Породіллі Запоріжжя почали отримувати бебі-бокси з 2018 року. У спеціальних коробках були необхідні для малюка речі. Пакунки можна було отримати при виписці з пологового будинку, або за заявою в районному управлінні соціального захисту.

Проте, декілька місяців тому видачу такої натуральної допомоги батькам зупинили. З цього року бебі-бокси планували закуповувати централізовано, за рахунок коштів державного бюджету. Тендерні процедури та визначення переможця затягнулися. Більше того, в червні Антимонопольний комітет взагалі скасував процедуру через скарги інших учасників. Залишки пакунків з минулого року роздали, а нових поставок немає, через що батьки новонароджених малюків залишились без бебі-боксів.

Тепер же уряд планує видавати батькам замість пакунків гроші. Розмір допомоги складе 5 тисяч гривень, надавати їх планують почати з 1 вересня, повідомляє сайт запорізької облдержадміністрації. Цю суму батьки новонароджених зможуть отримати протягом 12 місяців від дати народження дитини. Кошти перерахують на спеціальну банківську картку. Однак витратити допомогу можна буде лише на товари для дітей та породіль, і лише в тих магазинах, з якими уряд заключить договір.

Читайте також: Запоріжці стали заробляти більше грошей