Якщо ви захворіли на коронавірусперш за все – не панікуйте

Коментуючи ситуацію з ковідом у соцмережахлюдей треба заспокоюватипризивати до відповідальностіа не сіяти панікуЛікаранестезіолог Павло Сільковський один із тиххто підхопив просвітницьку місію у Фейсбуці і намагається донести українцямщо ковід – це не страшно і не назавжди.Павло_Сiл_ковс_кий

Коли стає більше хворихнавіть тіхто хворіє неважкотеж впадають у паніку і намагаються потрапити в лікарнюНатомість буваєщо людияким справді потрібна допомогане можуть потрапити в медичний закладНещодавно був брифінг епідеміолога Ольги Голубовської у МОЗЗа її словами, 80% людей справді переживають хворобу в легкій формітому якщо ви захворіли на коронавірусперш за все – не панікуйте.

Проте майже всі розповідаютьщойно відчули перші симптоми ковідуодразу починали згадуватищо бачили та слухали упродовж місяців у новинахі екстраполюють це на себеПочинають дзвонити до свого сімейного лікарящоб він їх розрадива не призначив якісь лікиУ неробочий час сімейний лікар трубку не береІ це ще більше наводить панікуЛюди дзвонять у «швидку».

Поки ви ще не хворішукайте гарногоадекватногосімейного лікаряБо треба бути мати з ним зв’язок.

Друге – напишіть собі на папері алгоритмщо будете робитиколи захворієте ковідомПовісьте його десь і читайте щодняхай це не знадобитьсяале коли прийде критичний моментце вас виручитьБо паніка вимикає здоровий глузда такий алгоритм допомагає зорієнтуватися.

  1. Якщо під час хвороби на ковід ви відчуваєтещо болить між лопаткамивнизу спинив ділянці грудної кліткице не значитьщо у вас важка пневмоніяі потрібно викликати швидкуЛегені не болятьБолять м‘язи внаслідок вірусної інтоксикаціїАле це не страшно і це минеться.
  2. Якщо зранку температура 36,7, а до вечора 37,9, на наступний день нормальнаа потім 38,5, це не значитьщо хвороба прогресує і потрібно писати заповітТемпература при ковіді може стрибати тудисюди приблизно тижнінавіть якщо у якісь дні вона вже нормальнаі ви подумалищо все минулосяЦе нормальна робота організму під час хвороби.
  3. Якщо було покашлювання, і потім став сильний кашельа ще температураі болить грудна клітинаце не значитьщо легені розпадаються, і ви стаєте жертвою коронавірусуВ легенях є багато уражених вірусом і вбитих організмом клітинвід яких потрібно звільнитисяа на їхньому місці регенерувати нові якісніІ кашель – це природний процес очищення від сміттящо зібралося в легеняхКашляйте на здоров‘я!
  4. Потрібно взяти пульсоксиметр і поміряти собі кисеньЯкщо він 95 і вището треба заспокоїтись і продовжити далі багато пити водидихати свіжим повітрям і рухатисьНавітьякщо це 10 чи 12 день захворюванняТемпература пострибає і прийде в нормуболі стихнутькашель заспокоїтьсядіарея припинитьсяі неприродна слабкість поступово зникнеА якщо кисень має тенденцію до зниженнятодізвичайновам треба до лікаря.
  5. Попри всю серйозність ситуаціїабсолютна більшість і молодихі старших людей легко проходить через хворобу і живе даліЗа моїми власними спостереженнямиімунітет після хвороби досить стійкийІ я думающо вже за кілька місяців ця хвиля піде на спадА поки що тримаємо оборону і допомагаємо іншим.

Нагадаємо, за минулу добу в Запорізькій області виявили 1003 нових випадки захворювання на коронавірус. Як писав сайт “Запорозька Січ”, міська влада продовжує вживати дієвих заходів для протидії епідемії коронавірусу. Зокрема. перепрофільовані додаткові місця в лікарня – наразі їх майже 800. Також триває робота щодо збільшення точок доступу до централізованої подачі кисню та облаштування додаткових реанімаціи?них ліжок. Придбане обладнання, продовжується створення міської лабораторії ПЛР-діагностики. Ттим не менше, запоріжців закликають ретельно дотримуватись усіх протиепідемічних вимог, адже медики працюють в надскладних умовах.

Читайте також: Чи скасують на Запоріжжі новорічні святкування для дітей через коронавірус