Щастя залежить від нас самих

Де б ви зараз не були, зупиніться та озирніться. Відчуйте, яке життя насправді прекрасне, посміхніться йому! Адже щастя та радість – у дрібницях: яскравому сонці та перших весняних квітах, дотиках коханої людини, усміхнених обличчях дітей чи здорових батьків. Коли вологий носик твого домашнього улюбленця пробуджує тебе щоранку – це теж щастя. І коли, слухаючи улюблену пісню, ти відчуваєш мурашки по шкірі, і хочеться танцювати. «Запорозька Січ» нагадує: час бути щасливими 1 квітня та кожного дня в найкращому місті на землі – рідному Запоріжжі

За останній рік українці стали щасливішими

Україна піднялася на 13 позицій у міжнародному рейтингу щастя. Тепер вона посідає 110 місце у рейтингу найщасливіших країн світу за версією World Happiness Report 2021.

Найщасливішою країною світу 4-й рік поспіль визнали Фінляндію. Далі розташувалися Данія, Швейцарія, Ісландія та Нідерланди. Найнижчий у світі рейтинг щастя в Руанди, Зімбабве й Афганістану. Загалом у рейтинг потрапили 149 країн.

Звіт суб’єктивного рівня добробуту ґрунтується на 3 основних показниках: оцінці життя, позитивних та негативних емоціях. Дослідники додали, що зважали здебільшого на повсякденні емоції, щоб краще відстежувати, як COVID-19 змінив різні аспекти життя. Під час визначення місця у рейтингу члени журі враховували також такі показники, як ВВП на душу населення, соціальна підтримка, очікувана тривалість життя, щирість людей, сприйняття корупції тощо.

При складанні загального рейтингу укладачі використовують 3-річний відрізок як більш репрезентативний. Але окремо є рейтинг лише за індексом останнього року (2020-го) – у ньому Україна опинилася на 69-му місці серед 95 країн світу (була на 89-му).

Запоріжжя – місто щасливих людей

Що робить щасливими запоріжців? Таким питанням зайнялися кореспонденти «Запорозької Січі». Звичайно, в поняття щастя всі вкладають різноманітний зміст, для одних це любов, інші вважають, що добробут та гроші, треті – здоров’я, четверті – досягнення та перемоги. Зазвичай запоріжці поспішають поділитися своїми щасливими моментами життя у соціальних мережах.

Запоріжанка Тетяна Кузьмук, яка мешкає в приватному секторі Шевченківського району міста, майже все своє дозвілля проводить в домашній оранжереї цитрусових, що власними руками їй збудував чоловік. Кореспондент «Запорозької Січі» побував якось у них в гостях і був приємно вражений цьому тропічному оазису посеред промислового міста. Жінці він теж приносить велике задоволення.

– Треба просто ловити момент і насолоджуватися маленькими радощами життя. Так, весна неабияк запізнюється, та на душі вона чомусь настає завжди раніше, ніж на вулиці. Захворіла на гарний настрій… Лікарняний брати не буду! Нехай люди заражаються! – написала вона нещодавно на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вихованка СДЮШОР «Мотор-Січ» Софія Шинкаренко раділа минулого місяця своїм перемогам на Кубку України зі стрибків у воду у столичному басейні «Ліко». Так, у змаганнях дівчат на 3-метровому трампліні серед вікової групи «А» вона була кращою. І це при тому, що 13-річна спортсменка змагалася у старшій віковій категорії до 18 років.

Запоріжець Дмитро Степаненко, майор запасу, який пройшов АТО, радів від того, що нещодавно на День Добровольців України в Запоріжжі відбувся потужний автопробіг, де було безліч державних прапорів, прапорів з’єднань та окремих підрозділів. На захід була позитивна реакція містян та ввічливе ставлення водіїв під час пробігу на вулицях міста.
Він висловив особисту подяку представникам Міністерства ветеранів за участь в заході, прапори та щиру, змістовну промову на мітингу.

Титулована запорізька паратхевондистка Вікторія Марчук додала до своєї колекції ще одну міжнародну нагороду і теж раділа цьому. Хоча це був не контактний, а онлайн турнір з паратхеквондо «3rd Virtual taekwondo international championship». Спортсмени розігрували медалі в розділі «керугі». Україну у віртуальному турнірі представили двоє наших паралімпійців – запоріжанка Вікторія Марчук та вінничанин Антон Швець. У своїх категоріях обидва посіли перші місця з високими оцінками від суддів.

А от директор КП «МФК «Металург» Максим Лупашко, як видно з фото, задоволений тим, що у міжсезоння із запорізьким клубом підписав контракт 23-річний нападник Євгеній Верхоланцев. Адже це досить перспективний гравець. Так, на професійному рівні він дебютував у 2015 році в чемпіонаті України U-19 у складі луганської «Зорі», а через рік форвард отримав запрошення від київського «Динамо», де так само виступав у Прем’єр-лізі у складі команди U-19. Наступний етап кар’єри – це ФК «Олександрія», де він уже залучався до основного складу гравців.02

Загалом, у міжсезоння «Металург» значно підсилився і має всі шанси підвищитися у класі, де буде продовжувати радувати всіх запоріжців.

Читайте також: У Запоріжжі розквітла сакура