Всі втомилися від ізоляції та очікують завершення карантину, щоб знову повернутися до повноцінного життя
А поки всі збираються із силами, щоб дотерпіти період карантину, «Запорозька Січ» дізнавалась, що саме допомагає запоріжцям різних професій зберігати силу духу у цей час
Ковток повітря
Відома запорізька співачка, учасниця проєкту «Голос країни», яку ми знаємо як актрису театру Магара, Світлана Ремжина непросто переживає період карантину. Представникам творчих професій, які мають відношення до шоу-бізнесу, довелось серйозно випасти зі звичного ритму життя. Коли більша частина буття складається з контакту із глядачем, важко раптом залишитись в ізоляції. Окрім акторської діяльності, Світлана Ремжина також викладає уроки музики у школі, але зараз і ці «двері» зачинені. Однак Світлана – невиправний оптиміст, тому в будь-яких обставинах знаходить плюси. Вона зізнається, що в кожного актора бувають періоди ануляції, коли навіть вихід на сцену не дає задоволення, і тоді йде перезапуск внутрішнього стану. Тож карантин Світлана намагається сприймати як етап перезавантаження та відпочинку.
– Так, довга тривалість карантину дуже засмучує мене, адже, відверто кажучи, спів – це все, що я вмію. Це справа мого життя, тому зараз, коли театри та школи закриті, навіть актори позбавлені заробітку. Але цей етап я сприймаю як спосіб навчитися мислити оптимістично, – каже Світлана.
В метушні щоденних справ люди зазвичай мислять про дії, яких від них вимагає буденність. Акторам для цього взагалі не вистачає вільного часу, адже всі думки крутяться навколо виступів. І от зараз настає розуміння того, яка це важка справа – бути господарем своїх думок. Тому справжнім відкриттям та школою оптимізму називає Світлана Ремжина період карантину.
Крім того, співачка заповнила вільний час улюбленими хобі, до яких раніше не доходили руки. Вишила картину бісером, створила другові браслет, відвідала вебінари з саморозвитку, також знайшла умиротворення у спілкуванні з квітами, які вирощує вдома. Як каже Світлана, її життя наповнилось повітрям.
Але зараз вона з нетерпінням чекає на зустріч із учнями та колегами по сцені, будує великі плани: влаштувати концерт з молодими талантами, а ще виконати головну роль у виставі, над якою починала працювати до карантину. І головне – Світлана планує ввести в своє життя все, чому навчилася під час карантину, бо впевнена, що кожен етап життя вартий того, щоб його прожити.
Життя філармонії
Карантин став певним випробуванням на міцність також і для Запорізької Обласної Філармонії, адже було скасовано 57 концертних заходів, 45 перенесено, та й досі вносяться корективи в репертуарний план роботи. Цілком природньо, що це принесло чималі фінансові збитки. Однак директорка філармонії Ірина Конарєва впевнена, що колектив філармонії прожив цей період гідно і навіть з деякою користю. Кожен з працівників філармонії в черговий раз утвердився в думці, наскільки важлива роль мистецтва в гармонізації суспільства і відносин. У тому, що вічна музика заряджає позитивом, допомагає залишатися оптимістами, підтримує у важкі хвилини, каже керівниця закладу культури.
У період карантину були відкриті нові дистанційні форми роботи, і вже сьогодні Запорізька обласна філармонія може сміливо запропонувати шанувальникам онлайн-трансляції повноцінних концертів і масштабних театралізованих постановок.
– У непростих умовах карантинних обмежень в черговий раз переконалася, і не на словах, наскільки у нас самовіддані, чуйні і добрі люди! Так сталося, що мій тато був у дуже важкому стані госпіталізований до лікарні. Схиляюся перед медпрацівниками, безмежно вдячна за чуйність, увагу і професіоналізм! А скільки небайдужих у нас людей навколо – це дорогого коштує. Дуже хочеться після карантину подарувати концерт найчарівнішої музики справжнім героям – медичним працівникам! – каже Ірина Конарєва.
Пережити ізоляцію директорка філармонії змогла завдяки підтримці близьких та друзів. Зізнається, що дистанційні вітання з ювілеєм, які вона отримала, зарядили енергією на довгі роки. Наприкінці карантину філармонія потішить запоріжців перенесеними заходами, новими проєктами, проведе ХХ міжнародний фестиваль «Акорди Хортиці», міжнародний фестиваль оперного мистецтва «Овації 7 континентів». Також актори виїдуть з гастрольними концертами симфонічного оркестру до Кропивницького. А головне, як каже Ірина Конарєва, це жити в здоров’ї і мирі, радіти кожному дню, бачити повні зали улюблених глядачів, мати можливість виходити на сцену і тішити одне одного!
Робота – як порятунок
Директор запорізької хлібопекарні Олексій Пучков теж відчув присмак фінансових збитків. Але йому вдалося оптимізувати графік роботи та кількість робітників, щоб уникнути повної кризи. І хоча новий режим йде на межі мінусу прибутку, сплачувати заробітну плату робітникам вдається. Розуміння того, що коронавірус вніс невиправні зміни у світі, далось не легко, але з прийняттям нової реальності Олексій Пучков занурився у новий режим роботи. Чоловік зізнається, що саме це тримає у тонусі та не дозволяє сумувати.
– В мене майже не змінився принцип життя, все ще немає часу для книжок чи фільмів. Але я заново відкрив для себе дачу, де став проводити весь вільний час зі своєю родиною. Сміливо можу сказати, що в мене той невеликий вільний час, що з’явився, спрямований на родину. Це нас ще більше об’єднало та зблизило, – каже Олексій.
Після карантину Олексій планує відновити закриті проєкти та вдихнути в них життя, що надасть змогу організувати нові робочі місця. Передчуття змін надихає та штовхає уперед.
Інтернет розширює можливості
Засновниця благодійної організації «Світ Милосердя» Ольга Годіна каже, що завдяки інтернету цей час випробувань стає набагато легшим, ніж міг би бути. Бо надає можливості не тільки спілкуватись з рідними, а й знаходити нові можливості у реалізації роботи. Діяльність у школі бізнесу IBS, в якій Ольга є координатором, адаптували в онлайн-формат. А от з волонтерською діяльністю все важче.
– На жаль, волонтерство в онлайн-режим перевести не виходить. Поки лікарні закриті, ми передаємо відділенню медикаменти, так само і батькам діточок з відділення в безпечних умовах передаємо все необхідне і продукти в тому числі. Тому що виходити з відділення в магазин їм не можна, а багато хто не з місцевих, і передати продукти нікому, – розповідає Ольга.
А позитивні емоції в цей період Ольга знаходить у вивченні іспанської мови та у створенні замальовок моделей для нової колекції одягу. Вже вкотре колекція одягу Ольги бере участь у модному показі Odessa Fashion Day. Може й нова колекція відомої запоріжанки, яка була придумана під час карантину, вразить Одесу вже у 2021 році.
Читайте також: Як запоріжцям урізноманітнити своє дозвілля на карантині: 5 небанальних ідей