Півтора місяця ізоляції можуть виснажити будь-кого
Навіть найоптимістичніша людина втомлюється сидіти вдома. Особливо коли на дворі весна і погода нашіптує про красу природи. Зараз всі інформаційні платформи дають поради про те, чим урізноманітнити дозвілля під час карантину, однак всі ці поради схожі одна на одну. Ми ж підготували для вас такі заняття, яких, певно, не знайдете в інших джерелах за даною тематикою.
Коли вивчення мови перестало відволікати від ізоляції, коли online-музеї, книги та фільми вже набридли. Та й взагалі саморозвиток, який всі пропонують під час карантину, вже стирчить у печінках, а при цьому кудись треба себе дівати, виникає питання – чим зайнятись, щоб не збожеволіти або не впасти в хандру? З впевненістю можемо сказати, що випробувальні часи потребують великої дози серотоніну, який допомагає дивитись на становище, знявши «темні окуляри». А що підніме настрій? Друзі, веселі забави, солодкі смаколики, колективні ігри з купою дій. Але ж більшість з цього неможливе під час ізоляції. Чи ні? Розглянемо.
Вбити дракона та врятувати принцесу
Чи є серед нас такі, хто не читав казок та не любив їх? В дитинстві ми з захопленням поринали у чарівні світи, що нам пропонувала книга. Як же іноді хотілося вплинути на сюжет казки, змінити події, запобігти якомусь лихові та спасти головних героїв! Тоді казка починала втілюватись в життя. Дитяча фантазія допомагала в будь який момент перетворитись на чарівника, принцесу, хороброго воїна чи злу відьму.
Але… там де діти, там і сутички.
– Я дмухаю на тебе полум’ям!
– А в мене чарівний щит! Його полум’я не бере!
– А в мене полум’я ще чарівніше, аніж твій щит!
– Так не чесно!
Знайома ситуація, чи не так? Свого часу з такими ситуаціями постійно стикались два американці: Дейв Ернесон та Гарі Гігакс. І от їм спало на думку систематизувати дитячі ігри, підвести їх під певні правила, щоб не виникало суперечок. Нехай долю персонажів вирішуватимуть гральні кубики, а за дотриманням правил слідкуватиме суддя, якому також відводиться роль ведучого. Саму систему вирішено було назвати “Підземелля та дракони”.
То що ж таке насправді “Підземелля та дракони”? Це гра, де кожен гравець обирає для себе роль, яка йому до вподоби, і його рішення прямо впливають на сюжет. Дуже схоже на звичайну комп’ютерну гру, але тут нема ані монітора, який би тобі показував картинку, ані самого комп’ютера, який би обробляв інформацію, що йде від гравця. Натомість комп’ютером є людина, майстер гри, яка описує події та місця, а гравець відповідає, як він поводить себе в тій чи іншій ситуації. Тільки живі люди, тільки уява. Але ж йшла мова ще й про правила? Так, правила є. В цій грі гравець не може мати необмежені можливості. Все регламентовано і підкоряється системі таблиць. Ось, наприклад, герой намагається видряпатись на стрімку скелю. Як взнати, вдалося йому це чи ні? Майстер гри дивиться на характеристики даного персонажа й кидає кубики, які й вирішають долю героя. Що за характеристики? А все просто. Будь-яку істоту можна описати за допомогою числових значень. У нас є певний розмір взуття, об’єм грудної клітини, ми можемо стільки-то кілограмів підняти, а стометрівку долаємо за такий-то час. От і тут так само. Є основні параметри, як от сила, розум, спритність і тому подібне. На початку гри самі гравці обирають собі числові параметри тої чи іншої характеристики. Ця послуга не безкоштовна – майстер виділяє на все певну кількість очок, за які, так би мовити, й купуються основні характеристики, навички та переваги персонажів. Коли гравець обирає персонажу якийсь-недолік, то йому навпаки майстер начисляє очки. Коли персонаж стає збалансованим, можна розпочинати гру. Ось тут і можуть знадобитись фантазія та акторські здібності. Чим краще гравець грає свою роль, тим прихильнішим стає до нього майстер.
Таким чином, “Підземелля та дракони” – це театр, де люди грають не для глядачів, а для самих себе. Ця гра не має вікових обмежень. По всьому світу нею захоплюються як підлітки, так і дорослі, адже не у всіх з роками пропадає бажання пофантазувати та поринути в казку. Маємо сказати, що гра “Підземелля та дракони” має прихильників навіть серед успішних бізнесменів. Загалом, для гри в неї купують настільну гру, але справжні прихильники обходяться без цього. Вам знадобиться лише блокнот та ручка, в який треба записувати характеристики персонажів, три шестигранних кубика та необмежена фантазія. Зберіть друзів на відео-конференцію та пориньте в світ пригод.
З’їсти хмаринку
Якщо вітальня, спальня і балкон за час карантину вже набридли, саме час відвідати кухню! Пропонуємо вам зробити найшвидший в приготуванні десерт “Плаваючий острів”. Родом він з Франції і на смак дуже ніжний. Для його приготування вам знадобиться всього-лише три інгредієнта: білок з двох яєць, 70 г. цукру і 30 г. шоколаду.
Яйця поділяємо на жовтки та білки, тому що для десерту потрібні тільки білки. Збиваємо міксером білки і потроху додаємо цукор. Збити необхідно до міцної піни. Шоколад рубимо на невеликі шматочки, потім додаємо його в збиті білки і трохи перемішуємо. Отриману масу викладаємо в чашку і заповнюємо її приблизно на дві третини обсягу. Потім ножем слід акуратно провести по стінці чашки, тим самим відокремивши масу від чашки. Потім чашку ставимо в мікрохвильову пічь на максимальну потужність на 30 секунд. Після закінчення цього часу, десерт готовий! Доповнити його можна на будь-який смак, наприклад, полити розтопленим шоколадом або джемом і прикрасити декількома ягодами.
Кафе з друзями власними руками
Пам’ятаєте, як всі ми могли з друзями зустрітись у кафе та під смачну їжу весело поспілкуватись? Зараз всі місця розваг закриті, але ніщо не заважає так само зустрітись з друзями в online-кафе, де ви ще й у якості господаря. Просто домовтесь з друзями про зручний день та час, підготуйте якусь незвичну страву для себе та попросіть друзів зробити те ж саме. Створіть відео-конференцію у зручній вам програмі і ось вже маєте місце для зустрічі. Посмішки друзів та смачна їжа гарантовано підніме настрій. До того ж сидіти в такому кафе, набагато економніше.
Корисний друг
Ми всі знаємо, що кімнатні рослини – дуже корисне придбання: очищають повітря, прикрашають простір і радують око. Саме час почати розводити домашні джунглі, адже прогулянки по парках і лісах тепер заборонені. За квітами не доведеться виходити з дому – бо зараз можна будь що замовити з доставкою на дім. Так у вас з’явиться в домі новий друг, який в обмін на вашу турботу, подарує вам затишок в домі та приємний аромат.
Допомога людям
Якщо під час карантину хочете подбати не тільки про себе, виберіть активізм і допомогу іншим! Для координації зателефонуйте в соціальні служби або ЖКГ або просто допоможіть сусідам, якщо їм потрібно купити продукти чи ліки. Якщо ж є обставини, які не дозволяють цього зробити, варто поцікавитися онлайн-волонтерством. Віртуальне волонтерство передбачає безкоштовне надання різного виду допомоги або послуг через інтернет. Це прекрасна можливість зробити свій внесок у боротьбу з пандемією, не виходячи з дому. Бути корисним – легко!
Читайте також: Цікаві факти про 5 найпопулярніших в Україні онлайн-платформ