Як би довго не продовжувався карантин, але настає час відпусток

Тож постає питання, куди поїхати, аби «випустити пару». За кордон для нас поки що зась, але і в Україні є де відпочити та на що подивитись.

Як відомо, нещодавно відбулася ініційована Державним агентством розвитку туризму України онлайн-нарада керівників галузевих управлінь обласних та міських адміністрацій, де обговорили перші посткарантинні заходи. Основний акцент – вихід з кризи можливий за допомогою розвитку внутрішнього туризму. Звичайно, що Карпати і, зокрема, Івано-Франківщина, серед тих регіонів, куди українці поїдуть відпочивати насамперед. Адже в області для цього є достатня кількість природних культурних туристичних ресурсів, цікавих інтерактивних локацій та закладів для розміщення.

Давайте розглянемо, що нам пропонують на сезон-2020 найвідоміші перлини відпочинку Карпат.

БуковельKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Звичайно, він більш відомий як престижний гірськолижний курорт зі SPA-центрами, але і влітку тут можна гарно відпочити. Розташована туристична перлина на території Карпатського національного парку поблизу населеного пункту Яремче, 900 м над рівнем моря. Дістатися курорту доволі легко, адже з Івано-Франківська та сусідніх обласних центрів туди ходять автобуси та маршрутки. Дуже часто готелі або бази відпочинку мають послугу підвезення своїх гостей.

Буковель відомий своїми цілющими джерелами, де можна пройти оздоровчі процедури. Влітку тут немає виснажливої спеки, тож можна вирушити у гори чи покататись на конях, піти в зоопарк, розважитись на водоймах, долучитись до народних ремесел і таке інше. На території курорту є сучасні готелі та комфортабельні котеджі, що здаються в оренду. Вони сконцентровані в урочищах Стаїще, Чурів і Подина. Проживання в готелі на двох влітку коштуватиме від 1700 грн за добу, восени – від 915 грн. Харчування, як правило, частково або повністю за бажанням включають у вартість проживання. У приватних садибах навколишніх сіл доба у кімнатах для двох обійдеться від 150-160 грн. Котедж на 2-6 осіб за добу буде коштувати від 600-800 грн.

Яремче

Головною перевагою цього міста є неймовірної краси природа: від Яремчого до Ясіні чимало водоспадів, куди можна спланувати екскурсії. А якщо знайти в собі сили піднятись в гори, то й високогірні озера можна побачити: Догяску, Івор, Шибене. Є у Яремчому і музеї: митрополита Шептицького, етнографії та екології Карпатського краю, музей «Українська старовина».KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

У Яремчому величезна кількість приватних садиб, де проживання на двох влітку коштуватиме від 320 грн за добу без харчування, у готелі – від 430-450 грн на добу за двох без харчування. Якщо зі сніданками, то ціни стартують від 600 грн за добу на двох осіб.

ВерховинаВерховина

Селище розташоване на висоті 620 м над рівнем моря, на березі річки Чорний Черемош. І якщо, наприклад, у Ворохті після підйому канатною дорогою на гору вам запропонують лише селфі в гуцульському одязі, чи верхи на коні, то тут є різні види активного відпочинку: велотуризм, походи в гори, збирання грибів та ягід, рафтинг, автоекскурсії, катання на конях та рибалка. У Верховині також можна відвідати Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів ім. Р. Кумлика, регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини, музей «Тіні забутих предків», музей гуцульської магії та музей грибів.

Для проживання тут пропонують широкий вибір – від простих умов сільських будинків до комфортабельних номерів. В будинку ціна на двох від 250-270 грн на добу без харчування і від 325 грн із дворазовим харчуванням. У готелі можна буде жити вдвох від 700 грн за добу без харчування.

Долина

Звичайно, велика кількість туристів певно вже побувала у вищезгаданих місцях, і їх зацікавили лише ціни. Але на Прикарпатті та в Закарпатті є ще такі чудові містечка, як Рахів, Долина і багато інших, де теж варто побувати.Гошів

Наприклад, Долина – мальовниче містечко у підніжжя Карпатських гір з великим промисловим та туристичним потенціалом, затишне та з привітними мешканцями – колиска Бойківського краю.

«Запорізька Січ» зв’язалась із відділом туризму Долинської ОТГ, і його головний спеціаліст Наталя Диндин розповіла про свій надзвичайно привабливий край.

Так, неподалік міста розташовується одна із найбільших святинь Західної України – греко-католицький монастир на Ясній горі в Гошеві. До речі, запорізькі вояки АТО проходили в ньому реабілітацію. У підніжжі Ясної гори розташувалася будівля монастиря Сестер Пресвятої Родини. Монастир вражає величчю своєї архітектури. Потім можна потрапити до старовинного міста Болехова, а ще далі – до унікальної історико-культурної пам’ятки «Скелі Довбуша» в урочищі Бубнище. Неподалік Долини в селищі Вигода знаходиться відправна точка всім відомої туристичної принади «Карпатський трамвай».

А в самій Долині розташовані найстаріші храми міста: римо-католицький Костел Різдва Діви Марії (1835 р.) та греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці (1896-1904), яку освячував митрополит Андрій Шептицький.Костел св Діви МаріїOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Є тут і унікальний краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – перший музей, присвячений самобутньому культурному надбанню Бойківського краю.

Також є гора Знесіння, солеварня «Саліна», музей-криївка повстанської звитяги і багато інших історичних цікавинок.

А з села Грабів (6 км від Долини) пролягають піші туристичні маршрути «село Грабів – камінь Колибач» (згідно тверджень науковців камінь Колибач, котрий має форму голови змії, був святилищем у давніх язичників). До речі, зображення на Колибачі – це друга подібна знахідка в Україні після Кам’яної Могили, сьогодні над цією пам’яткою працюють вчені-археологи та історики.

Ще один маршрут – «Камінь Колибач – урочище Хоромищі». Протяжність обох маршрутів – 2,0 км.

– Завітайте в «серце» Бойківщини – не пошкодуєте, – запевнила Наталя Диндин.

Читайте також: Що допомагає запоріжцям пережити карантин