Анатолій Куртєв розповів про 150 мільйонів витрат при поверненні громаді скверу Яланського: бачити, 75 мільйонів з них – це маніпуляція, а інші 75 – неправда (fact checking)

У Запоріжжі 24 січня в.о. міського голови Анатолій Куртєв розповів, що повернути сквер Яланського громаді – це дуже складне питання, адже треба компенсувати орендарю – фірмі Володимира Кальцева «Ленд Дівелопмент» – 150 мільйонів гривень. І що особливо складно робити це тоді, коли така ж сума потрібна на ремонт 53-ї школи.

«Запорізький центр розслідувань» розібрався, де секретар міськради сказав неправду щодо 150 мільйонів. Спойлер – майже усюди, по усіх «шматочках» цієї суми.

Контекст: Запорізький апеляційний суд визнав недійсними договори оренди, які в 2008-му році уклали Запорізька міська рада і «Ленд Дівелопмент» щодо ділянок під сквером Яланського та через догору, перед цирком. Але міська влада вирішила не виконувати рішення суду, а йти в касацію – що й прокоментував Куртєв на своєму брифінгу в понеділок.  Визначення «визнав недійсними» тут ключове, запам’ятайте його, воно буде важливим потім, – повідомляє Запорізькій центр розслідувань.

Пряма мова:

Мы понимаем сейчас, что если мы разрываем договор с этой фирмой, то городской совет должен сразу же вернуть 22 миллиона гривен, уплаченных за пользование земельным участком и 3 миллиона гривен компенсации за спиленные деревья. Ещё они заявляют, что 75 миллионов гривен мы должны будем им вернуть за проектирование и кое-какие работы и ещё 50 миллионов гривен компенсаций за инфляционные затраты. В общей сложности это почти 150 миллионов гривен.

Теза №1: городской совет должен сразу же вернуть 22 миллиона гривен, уплаченных за пользование земельным участком
Вердиктнеправда

Перевірка:

 ЗУ “Про оренду землі”, ст.21 Орендна плата за землю

…. У разі визнання у судовому порядку договору оренди землі недійсним отримана орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається.

У  договорі оренди цієї ділянки між фірмою і міською радою у  п.13 чітко вказано – у випадку визнання договорів недійсними в судовому порядку, орендна плата не повертається.

А ще міська влада в особі Куртєва відверто і грубо підмінює дефініції, коли каже про можливість «розірвання» договорів, а не про те, що суд вже визнав договори недійсними.

Теза №2: то городской совет должен сразу же вернуть …и 3 миллиона гривен компенсации за спиленные деревья.

Вердикт: неправда

Перевірка: Орендар видалив зелені насадження, за що і заплатив компенсацію в розмірі 3 млн. Відповідно повернутися до первісного стану неможливо – насадження не відновлено, тому навіть теоретично вимагати повернення коштів через суд малоймовірно, і тим більше немає підстав повертати як пропонує пан Куртєв –  в добровільному порядку.

Теза №3: Ещё они заявляют, что 75 миллионов гривен мы должны будем им вернуть за проектирование и кое-какие работы
Вердиктманіпуляція

Перевірка: Позову від «Ленд Дівелопмент» на відшкодування коштів “за проєктування” чи “інфляційних витрат” до міськради немає. Навіть якщо він і буде, то треба довести, що проєктні роботи можуть підлягати компенсації.

Теза №4: «и ещё 50 миллионов гривен компенсаций за инфляционные затраты».

Вердикт: неправда

Перевірка: Інфляційні витрати рахуються з моменту виникнення заборгованості і теж їх нараховує суд – на суму позову. Якого ще немає.

Загальний висновок: Анатолій Куртєв розповів про 150 мільйонів витрат при поверненні громаді скверу Яланського.: 75 мільйонів з них – це маніпуляція, а інші 75 – неправда.