Традиційно ринок нерухомості жваво реагує на будь-який зовнішній вплив і нестабільність. “Різко зменшилась купівля-прождаж житла”, – розповідає запорізька ріелторка Олена.
Запит на оренду житла теж впав, але несуттєво. Проте ціни тримаються на тому ж рівні.

Взагалі ціни на квартири в Україні зросли у ціні до 50% за два пандемічних роки, повідомляє аналітична служба одного з найбільших порталів купівлі-продажу.

Протягом двох років вартість житлової нерухомості в містах-мільйонниках зросла від 25% до майже 50%, у тому числі і в Запоріжжі. Найдешевші варіанти “вбитих” хрущовок стартують від $18 тисяч.

Найдорожче житло — новобудови та житловий фонд від 2011 року в столиці, де ціна може сягати в середньому $200 тис. за квартиру. Загалом, за даними аналітичної служби, за два роки ціна угод купівлі/продажу житлової нерухомості зросла в усіх типах будинків.

У Києві вартість вторинки наздоганяє ціни на новобудови.

У столиці зосереджено найбільший ринок житлової нерухомості. Поряд з пропозиціями у рубриці “Нерухомість” на вторинці, покупці мають широкий вибір варіантів житла в новобудовах. І в деяких випадках різниця пропозицій в ціні мало відрізняється. Наприклад, середня вартість двокімнатної квартири в будинку вторинного житлового фонду на початок 2022 року становить $69,4 тис., в той час як двокімнатна квартира в новобудові коштує $78,1 тис.

Не дивлячись на те, що вартість квартир зросла на 23-38% в усіх типах будинків, найдорожчою залишається нерухомість у житловому фонді від 2011 року. Квартири тут коштують від $83,4 тис. за однокімнатну до $210,1 тис. за трикімнатну.

Ціни “підігріватиме” попит.

Як бачимо, навіть за роки пандемії вартість квартир продовжує підвищуватися. Крім того, нерухомість традиційно є одним з основних видів інвестування для українців. Тож можна очікувати, що цьогоріч ринок продажу квартир в Україні буде рости на 3-5%, і така тенденція зберігатиметься найближчими роками. Окрім попиту, який прямо пропорційно впливає на ціну квадратних метрів, на динаміку впливатимуть й зовнішні чинники: вартість будматеріалів, палива та стан економіки, від якого залежить курс валют.