Питання утримання та експлуатації захисних споруд, найпростіших укриттів, виконання заходів цивільного захисту обговорили на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У Запоріжжі наявні 2246 укриттів різного типу, як повідомлялось раніше, в них можливо розмістити 829 тисяч 316 осіб. З них 1 950 найпростіших – підвальні приміщення, які розраховані на 650 тисяч осіб.

Для забезпечення безпеки працівників підприємств, перевірено 179 захисних споруд для більш тривалого укриття. З них: 162 сховища та 17 протирадіаційних укриттів.

На балансі комунальних підприємств перебуває 31 захисна споруда. Зокрема: 28 сховищ та 3 протирадіаційних укриття.

Прийняте рішення, що районні адміністрації повинні здійснити перевірку найпростіших укриттів, проінформувати ОСББ про необхідність утримання їх у належному стані.

Департаменту з управління житлово-комунальним господарством міської ради поставлене завдання уточнити перелік найпростіших укриттів, які перебувають на балансі ОСББ, ЖБК, керуючих компаній.

Балансоутримувачі захисних споруд, найпростіших укриттів (керівники виконавчих органів міської ради, комунальних підприємства, голови ОСББ і так далі) мають підготувати їх до використання. Поставлено завдання окрему увагу приділити розміщенню табличок, написів з позначеннями найпростішого укриття, маршруту до нього.

Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради має підготувати інформацію про захисні споруди, найпростіші укриття для оновлення даних на сайті міської ради. Також має бути оприлюднений розрахунок укриття населення, з визначенням адрес укриттів, у яких можуть розміщуватись мешканці конкретних будинків.

Керівникам виконавчих органів влади, суб’єктам господарювання всіх форм власності доручено вжити заходів для забезпечення готовності ЖКГ, об’єктів соціальної сфери до стабільної та безаварійної роботи в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки.

Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради має сформувати додатковий резерв приміщень для розміщення евакуйованого населення, уточнити розрахунки транспортного забезпечення евакуації населення.