Останні роки міська влада приділяє значну увагу школам

Проводять ремонти та оновлюють матеріально-технічну базу. Це проходить в рамках програми міського голови «Розвиток освіти в Запоріжжі». Саме комплексний підхід до вирішення проблеми зможе покращити навчання дітей у школах. До 2021 року міська влада планує вирішити проблеми, які стосуються протікаючи дахів, проблем з каналізацією, водовідведення, встановлення лічильників та багато іншого. Представник команди Володимира Буряка заступник міського голови Анатолій Пустоваров вважає, що це повинно вирішуватися за рахунок влади, а не за кошти навчальних закладів.

– Фінансування і об’єм ремонтних робіт збільшується з року в рік. Ми розуміємо, що в школах десятки років нічого не ремонтувалося. А вирішити всі проблеми одразу складно, – зазначив Анатолій Пустоваров. – Щороку ми збільшуємо фінансування навчальних закладів. В цьому році близько 32 млн. грн. ми виділили на поточні ремонти.

Важливо, що міська влада виділяє кошти на оновлення перших класів. Тут роблять капітальні ремонти, закуповують дидактичний матеріал та інше потрібне обладнання. Це допоможе зняти фінансове навантаження з батьківського бюджету.

За словами Анатолія Пустоварова, в цьому році по місту капітально відремонтували 40 класів.

– Наступного року ми будемо намагатися відремонтувати 100 перших класів. За три роки перерозподіл грошей в освіту збільшився в рази. Завдяки таким внескам в освіту, наші діти краще розвиватимуться, – наголосив Анатолій Пустоваров. – Ми хочемо, щоб до цих програм залучилася держава. Щоб вона також виділяла гроші на оновлення матеріально-технічної бази.

Screenshot_113

У Вознесенівському районі Анатолій Пустоваров перевірив хід ремонтних робіт у трьох навчальних закладах – НВК №41, гімназія № 25, школа №94.

НВК №41 працює 60 років. Тут навчається більше 400 учнів. За ці роки каналізаційна система застаріла і прийшла у непридатність. Власними силами адміністрація школи робила поточні ремонти, але все зробити вони не можуть.

– Зараз нам роблять ремонт туалетів. Іноді було соромно заходити до дівчачих туалетів. Приміщення не відповідає санітарним нормам. Каналізаційні системи застарілі, протікали бочки. Через це у туалеті був неприємний запах. Тут зависокий подіум, щоб встановити чаші для унітазу. Тому їх роблять більш зручними, – розповіла директор НВК Тетяна Бобруль. – Зараз замінюють усю систему труб, накладають новий кахель. Ми передбачили, якщо будуть діти з порушенням опорно-рухового апарату, там можна буде встановити мобільні поручні. Останні три роки ми відчуваємо турботу від міської влади. Протягом цього часу більше ніж на мільйон гривень нам зробили ремонт. Крім цього у нас з’явилася ресурсна кімнати.

У гімназії №25 за рахунок міського бюджету замінюють паркан. З самого початку школа була огороджена, але за 52 роки її існування бетонна огорожа зруйнувалася. Зараз тут знімають старий паркан і замінюють його на металеву огорожу. З одного боку між існуючими стовпами встановлюю нові металеві секції, оскільки в цьому місці, через великий перепад землі, бетонні частини слугують підпірками. Також перед входом у школу зроблять навіс, якого тут взагалі не було.

– У нас навчається 542 учня. Також в закладі є музична школа. Тут займаються і учні спортивних шкіл. Десятки років питання з парканом не вирішувалося. Завдяки громадському бюджету ми встановлюємо 122 метри паркану, – сказала директор Запорізької гімназії №25 Марина Луценко. – Також за кошти міського бюджету було відремонтовано перший клас для занять нової Української школи. І зроблені кабінети для підготовки вчителів.

Школа №94 в цьому році готує оновлений клас для першачків. Тут в кабінеті роблять капітальний ремонт. Вже демонтували всі зайві об’єкти, тепер шпаклюють стіни.

– За рахунок батьків ми не можемо зробити усі необхідні ремонти. Завдяки міській програмі у минулому році відремонтували два класи. У цьому році робимо капітальний ремонт ще одного кабінету, – розповіла в.о. директора школи №94 Ольга Вишнякова. – Ремонтники укладають на підлозі нове покриття, на стінах замажуть діри і пофарбують, зроблять підвісну стелю та нове освітлення.

Після ремонтних робіт до кабінету завезуть комплект меблів, дидактичні матеріали та технічні засоби.

До 15 серпня в школах міста повинні завершитися усі ремонтні роботи. Потім представники ТВО будуть ходити по всім школам і перевірятимуть заклади до нового навчального року.