26 січня митників 177 держав об’єднало єдине свято – Міжнародний день митних служб, історія якого тісно пов’язана зі створенням Всесвітньої митної організації (ВМО) та почалася ще в 1947 році, коли згідно із запитом Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) було створено робочу групу із митних питань за участю тринадцяти країн. В 1950 році робота цієї групи привела до підписання в Брюсселі Конвенції, згідно з якою було створено Раду митного співробітництва (РМС). У 1952 році Конвенція, яка формально засновувала РМС, вступила в дію. 26 січня 1953 року відбулась організаційна Сесія Ради у Брюсселі за участю 17 європейських країн.
Після декількох десятків років зростання кількості країн-членів, у 1994 Рада прийняла робочу назву Всесвітня Митна Організація, що більш точно відображає її перехід до дійсно глобальних міжурядових інституцій. Сьогодні Всесвітня Митна Організація відзначає 60-річчя з дня створення.
ВМО є незалежним міжурядовим органом, чиєю місією є підвищення ефективності діяльності митних органів, та єдиною міжурядовою всесвітньою організацією, правоздатною у митних справах.
Державна митна служба України є повноправним членом Всесвітньої митної організації з моменту приєднання до Конвенції про Раду Митного Співробітництва згідно з постановою Верховної Ради України від 19.06.1992 року № 2479-ХХІІ.
У сучасних умовах глобалізації світових процесів неможливо уявити розвиток митної системи України без імплементації положень найважливіших митних конвенцій, які укладено в рамках діяльності Всесвітньої митної організації, предметом яких є найбільш важливі сфери митного регулювання.
Запорізька митниця відзначила Міжнародний день митника підбиттям підсумків за минулий рік. Так, Запорізькою митницею упродовж 2011 року перераховано до Державного бюджету України податків та зборів на суму 3,7 млрд. грн., що забезпечує виконання показника сум прогнозних надходжень, затверджених Держмитслужбою, на 106%, порушено 11 кримінальних справ про контрабанду (загальна вартість предметів злочину за якими склала 30 млн. 796 тис.грн); 412 справ про ПМП на суму 37млн.835 тис.грн.
Протягом 2011 року зовнішньоторговельні операції здійснювали 1160 учасників ЗЕД на загальну суму 7 млрд. 40 млн. дол. США (це на 35 % більше, ніж у 2010 році). При цьому обсяги експорту складають 64,7 %, а обсяги імпорту – 33,3 % товарообігу.
На сьогодні Україна обрала шлях реформ, які диктуються вимогами часу, бажанням займати вагоме місце на міжнародній арені в різноманітних сферах взаємовідносин з країнами світу, у тому числі й у сфері міжнародної торгівлі. Нинішнє реформування діяльності митної служби України в рамках Концепції “Обличчям до людей” на 2010–2015 рр. у багатьох випадках викликано саме необхідністю нашої країни бути достойним членом міжнародної спільноти.