100 крутих громадських ініціатив, які зроблять наше місто краще, та 7 мільйонів гривень на їх реалізацію
Саме таким став фінал сьомого сезону конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто». Урочисте нагородження переможців та вручення грантів відбулося 21 червня на площі Маяковського.
Соціальний проект, що так полюбився запоріжцям, був ініційований комбінатом «Запоріжсталь» у 2013 році. За цей час вдалося реалізувати вже 230 проектів. Як розповів голова експертної ради «Ми – це місто», представник команди Володимира Буряка Віктор Бусько, цього року на конкурс була подана рекордна кількість заявок –420, що демонструє бажання запоріжців розвивати своє місто.
– Завдяки великій кількості учасників наші підприємства збільшили бюджет конкурсу до 7 млн грн, – розповів Віктор Бусько. – Люди настільки креативні, зацікавлені у покращенні життя у Запоріжжі, і настільки цей рух масовий, що я впевнений, ще 2-3 сезони, і ми наше місто не впізнаємо.
Заступник голови експертної ради, заступник міського голови і представник його команди Анатолій Пустоваров привітав містян із тим, що Запоріжжя дійсно почало змінюватися на краще і доклали до цього руку саме звичайні креативні запоріжці, справжні патріоти.
– Вже сьомий рік поспіль у Запоріжжі є платформа, яка дозволяє реалізовувати людям свої ідеї, як зробити життя у місті комфортнішим, цікавішим, зручнішим. «Ми – це місто» обрало формат, коли пересічні громадяни можуть самостійно вирішити соціальні проблеми, які у нас поки що є. Участь у таких проектах – правильний вибір кожного члена громади, – сказав він.
Заступник голови експертної ради, член команди Володимира Буряка Ігор Чумаченко зазначив, що саме завдяки таким проектам, а головне ініціативним та розумним людям світ змінюється на краще.
– Мій батько часто казав: «Роби, що можеш, і будь що буде». Великі справи завжди починаються з першого кроку. Учасники цього конкурсу навчилися не тільки створювати проекти, а й захищати їх, відстоюючи свою точку зору. Експертам було складно вибрати кращих. Тож люди самі змінюють місто, поступово, починаючи зі своїх дворів, організацій, лікарень. Але саме так, разом, ми зробимо наше місто кращим в Україні, – впевнений Ігор Чумаченко.
Завдяки конкурсу «Ми – це місто» у Запоріжжі тепер з’являться нові об’єкти відпочинку та благоустрою, реалізуються унікальні проекти для покращення життя людей з інвалідністю, відбудуться яскраві фестивалі, відкриються нові можливості для розвитку освіти та спорту, а деякі багатоповерхівки стануть енергоефективними. Так, Запорізький міський ботанічний сад отримав гранд на 85 тис. грн на реалізацію проекту «Я можу».
– У ботанічному саду встановлять дитячий інклюзивний майданчик, щоб на лоні природи ці діти могли фізично та емоційно розвантажитися. Будуть встановлені спеціальні гойдалки для дітей з інвалідністю, покриття для майданчика, також укладемо тротуарну плитку, зробимо пандуси. Ми хочемо, аби суспільство навчилося толерантності задля того, аби сприймати на рівних і таких дітей, і такі родини, – поділилася заступник директора з навчальної роботи Запорізького міського ботанічного саду Ольга Лещименко.
Запорізький міський палац дитячої та юнацької творчості крім переможного гранту отримав ще й спеціальний бонус від експертної ради, пов’язаний із розвитком свого проекту.
– Наш проект називається «Життя без бар’єрів». Він вирішує питання відвідування нашого закладу дітками з особливими потребами, – розповіла директор Палацу Людмила Маринюк. – У минулому році ми також брали участь у конкурсі соціальних ініціатив, завдяки чому у нас з’явилася можливість проводити відео-майстер-класи для діток з інвалідністю. Але хотілося, аби вони також могли відвідувати палац дитячої та юнацької творчості. Тож тепер ми встановимо тактильну плитку та спеціальні інформаційні щитки для діток з вадами зору. Також ми придбаємо з’ємний пандус, аби люди на візках могли без проблем потрапити на сцену. Крім того, експерти конкурсу «Ми – це місто» подарували нам сертифікат на дуже хороший тренінг щодо впровадження інклюзії у освітніх закладах. Ми вважаємо, що інклюзія має прийти не лише у школи, але й у позашкільну освіту.
Дуже позитивним та цікавим виявився і проект «Археологія для чайників», який дозволяє людині будь-якого віку зануритися в археологію.
– Люди будуть проживати у спеціальному таборі та навчатися відшукувати у землі таємниці та пам’ятки історії. Ми вчимо людей не тільки роботі археолога, але й культурі та етиці. Грант піде на спеціальне обладнання, намети та спальники, – розповів керівник громадської організації «Нова археологічна школа» Олег Тубольцев.
Цього року завдяки гранту «Ми – це місто» знову відбудеться фестиваль «Гармонія сердець» волонтерського гурту «Angels». Завдяки цьому фетивалю вихованці запорізьких інтернатів та реабілітаційних центрів можуть виступити на сцені разом з зірками української естради. Як розповідають організатори завдяки цьому проекту деякі дітки навіть знайшли собі люблячі родини.