22 червня біля меморіалу “Скорботна мати” відбувся мітинг-реквієм на знак вічної пам’яті воїнам та мирним людям, які 78 років тому встали на захист своєї країни від фашистської навали

Корзини з квітами до вічного вогню принесли ветерани, діти війни та представники команди Володимира Буряка.

– Ми говоримо слова подяки людям-переможцям, героям, які загинули та тим, хто повернулися з тієї страшної війни і відбудували наші міста і нашерідне Запоріжжя. Дякуємо також дітям війни, які пройшли цей складний період, потім створили свої міцні сім’ї – і сьогодні завдяки ним у Запоріжжі живуть тисячі щасливих сімей і лунає дитячий сміх. Мільйони життів були віддані для того, щоб сьогодні ми жили під мирним небом. І в черговий раз говоримо, що наша задача, щоб закінчилася війна, яка зараз триває на сході нашої країни. Дозвольте мені передати привітання та низький уклін вам від нашого міського голови – Володимира Буряка. Спасибі вам за те, що ви є поруч з нами, що ви сьогодні прийшли сюди. А ми, молодь, вас не підведемо, – сказав заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

Поділився своїми переживаннями та сімейними спогадами депутат обласної ради Віктор Бусько.

– 22 червня я завжди згадую своїх дідусів, для яких війна почалася відразу після шкільного випускного. Скільки я пам’ятаю, вони збиралися на 40 років, на 50-річчя закінчення школи і завжди говорили про початок війни… і завжди слухали платівки з піснями минулих років. Тому я зрозумів одне: люди, які пройшли через війну, незважаючи на свята, завжди згадували про війну. Бо війна – це горе. І немає ніякої причини, немає ніякої цінності, заради якої потрібно починати війну. Тому наше завдання – пам’ятати, що ми повинні робити все, щоб війну не починати і всіма можливими засобами війну закінчувати і починати творити, – наголосив він.

Депутат міської ради Ігор Чумаченко нагадав про ціну Перемоги та подякував дітям війни за те, що вони відбудували зруйновану країну.

– 22 червня – день скорботи для кожного українця. У цей день почалася страшна війна, яка увійшла в кожну домівку. Кожен п’ятий українець загинув в роки Другої Світової війни. Час стирає сліди війни, але нашу пам’ять ніхто и ніщо не переможе. Ми вклоняємося перед дітьми війни, які на своїх плечах винесли весь тягар страждань. Ваше життя – це уроки мужності для всіх нас. І хай сьогоднішня хвилина мовчання знайде відлуння в серці кожного українця, – сказав він.