Улюблене місце відпочинку мешканців Хортицького району – це парк Ювілейний. Туди спішать школярі після занять, на лавочках спілкуються літні люди, гуляють матусі з малечою – і так багато-багато років, з часів заснування району. Істотних змін у парку не спостерігалось – який є такий є. У минулому році розпочались перші кроки на шляху до реконструкції парку і ось роботу розпочато. Грандіозний проект обіцяє подарувати екологічний, сучасний, економічний, парк на європейському рівні.

Проект не раз обговорювали з мешканцями району, та 27 квітня запоріжців познайомили з остаточним варіантом  реконструкції. Презентували проект голова районної адміністрації Олександр Пшеничний, головний інженер УКС Андрій Бушев та головний архітектор проекту Дмитро Романов.

Який він, сучасний європейський парк?

Основне завдання, яке поставила  перед архітекторами рай адміністрація, – сучасне та зручне місце відпочинку, з великою кількістю зелених насаджень. Як зазначає Олександр Пшеничний, це буде сучасний комплексний парк, у якому передбачено функціонування декількох зон. Серед них місця для занять спортом, дитячі майданчики і місця для проведення культурно-масових заходів, де зможуть проводити час люди старшого покоління, молодь, батьки з дітьми.

004На перетині вулиці Новгородської з проспектом Ювілейним буде обличчя парку – вхідна група «Сонячний годинник». З нього розпочинається центральна алея, яка буде укладена високоякісно плиткою. Протоптані стежки по парку, які під час негоди розмивало дощем, також будуть упорядковуватись – вони будуть трохи вужчі, з встановленими сучасними лавочками та урнами, щоб спекотними літніми днями гості парку могли відпочити у тіні дерев. До речі, ці стежки мають і технологічне призначення – дозволять обслуговувати систему поливу. Також встановлять нові опори з економічними світлодіодними лампами.

У парку і зараз на високому рівні озеленення, та для покращення зеленої зони будуть 021висаджені дерева на центральній алеї та живописні групи дерев, під якими зроблять майданчики  відпочинку. Під видалення підпадуть лише старі тополі, які викликають алергічні реакції – замінять їх дубки та липи.

Біля улюбленого місця відпочинку маленьких хортичан «Міста дитинства», встановленого кілька років тому з ініціативи комбінату «Запоріжстать», з’явиться крита стаціонарна естрада.

Крім того, передбачена зона для екстремальної їзди на скейті та ролердром. Спортивні майданчики будуть оформлені у патріотичних кольорах.

Надалі  при наявності фінансування чи спонсорської допомоги у парку плануються розмістити декоративні скульптури. Основна концепція – європейські казки («Дюймовочка», «Попелюшка» та інші).

Також у концепції передбачено великий туалетний блок, автостоянка зі сторони вулиці Василя Сергієнка. А про охорону парку потурбується «Save city» – окрема міська програми по встановленню спеціальних відеокамер, які фіксують й розпізнає локальну небезпеку.

Головний інженер УКСа Андрій Бушев представив етапи виконання робіт: «Вартість проекту – 15 мільйонів гривень. Виконує роботи підрядна організація ООО «Запоріжпроект». Договір укладений на половину робіт – 7,5 мільйони, які були виділені з міського бюджету».

Перший етап проекту передбачає встановлення літньої естради, укладання зовнішнього мощення (9300 м2), заміну освітлення, лавочок та урн.

«Я впевнений, що наші діти будуть пишатися, що такий цікавий і гарний парк є в Хортицькому районі», — зазначив Олександр Пшеничний.

030 027 020 017 011 009 001