20 березня відбулося засідання колегії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, у ході якого підбито підсумки роботи у 2011 році, а також узгоджено пріоритетні напрямки роботи на 2012 рік.
За словами начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Ігоря Бройде, як і раніше промислові підприємства дуже сильно впливають на екологічну ситуацію в регіоні. Причини прості: застарілі технології, на базі яких функціонують підприємства, значна частка газоочисного обладнання, яка експлуатується на підприємствах, морально та фізично застаріла. Також основні забруднювачі не виконують у повному обсязі природоохоронні заходи, у них відсутні ефективні методи очистки газоподібних забруднюючих речовин, що відходять від обладнання, яке працює на твердому, газоподібному та рідкому видах палива. Крім того, негативний вплив йде і через аераційні ліхтарі.
У 2011 році спеціалісти Держуправління видали 3337 документів дозвільного характеру, опрацювали 992 звернення підприємств для забезпечення взаємодії з облрадою та іншими органами місцевого самоврядування, обласною та районними державними адміністраціями, іншими державними структурами.
Основна діяльність Держуправління у сфері поводження з відходами спрямовується на скорочення обсягів розміщення відходів та зменшення їх негативного впливу на довкілля.
– Держуправління активно працює у напрямку розширення заповідної мережі та встановлення меж існуючих об’єктів природно-заповідного фонду. До цієї роботи залучаються органи влади, науковці, громадські організації. Найбільш потужний потенціал серед них мають районні державні адміністрації. Виконання заходів перебувають на постійному контролі Держуправління, інформація регулярно надається в облдержадміністрацію, – поінформував Ігор Бройде.
Протягом минулого року Держуправління опрацювало та підготувало 24 подання на сесії облради, на яких були затверджені кошти екофондів на природоохоронні заходи по області у сумі 94,5 мільйона гривень, з них обласний фонд – 53,1 мільйона гривень, місцеві фонди – 41,4 мільйона гривень. За 2011 рік територіями області освоєно на природоохоронні заходи 34,9 мільйона гривень згідно актів виконаних робіт. З них 17,9 мільйона гривень – з обласного фонду, 17 – з місцевих фондів.