За туристичною привабливістю Національний заповідник “Хортиця” входить у трійку кращих об’єктів України, минулого року його відвідало близько чверті мільйона туристів. Але на його території є низка об’єктів, які вимагають фінансування, головне – ремонт покрівлі Музею історії Запорозького козацтва, яка буде виконувати функцію ще й оглядового майданчика.
Про це повідомив генеральний директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко під час засідання наглядової ради НЗ “Хортиця”, яке провів заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук.
– Минулий рік був дуже вдалим для заповідника “Хортиця”: його відвідало близько 250 тисяч туристів. На сьогодні він посідає третє місце в Україні за відвідуваністю серед усіх туристичних об’єктів країни. Торік було організовано 5244 екскурсійні групи, загальна кількість екскурсантів – 125,5 тисячі людей. Враховуючи той факт, що минулого року туристична активність була нижча за попередній, а наші показники не змінилися, це говорить про успіх, – зазначив Максим Остапенко.
Також успіху досягнуто у напрямку охорони заповідної території: за останні три роки не було жодної лісової пожежі. За словами Максима Остапенка, цього вдалося досягти завдяки тісній співпраці з МНС, МВС та створенням нового структурного підрозділу заповідника – лісотехнічного, який займається прийомом лісових ділянок. Протягом минулого року було створено більше 155 км мінералізованих смуг, які захищають ліс від пожеж, сумарно тепер на території Хортиці – 300 км захисних смуг.
Тим не менше, залишаються проблеми, які керівництво заповідника самостійно вирішити не в змозі, а саме – погані дороги у південній частині Хортиці. Мається на увазі дорога, яка веде до меморіально-туристичного комплексу “Скіфський стан” та до театру “Запорозькі козаки”. Також є проблема з невеликою кількістю місць на автостоянках заповідника: туристам ніде залишати свій автотранспорт. Для вирішення цих питань вже розроблено цілий проект, але за відсутності фінансування він поки що залишається тільки на папері.
Максим Остапенко прозвітував і про хід реконструкції покрівлі Музею історії Запорозького козацтва, яка буде виконувати функцію оглядового майданчика.
– На завершення робіт з реконструкції необхідно 3,6 млн. грн., але цих коштів у заповідника, звісно, немає, і вони мають виділятися на державному рівні. Коли це відбудеться – невідомо, але ми постійно нагадуємо про необхідність вирішення цієї проблеми, – повідомив Максим Остапенко.
Микола Ярмощук зазначив, що не можна залишати просто так це питання і треба звертатися до Києва.