На сьогодні, 12 липня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання – більше 38 тисячі абонентів у 97 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання понад майже 3,5 тисяч споживачів. Зокрема, були заживлені 1 059 родин Пологівського району (7 населених пунктів), що були знеструмлені минулого ранку через складні погодні умови, 3 населені пункти Пологівського району (загалом 300 домівок), чиє енергопостачання було порушено через бойові дії, 1 600 абонентів Запорізьких міських електромереж, яких негода позбавила енергоживлення (на ранок знеструмленими залишаються 156 споживачів) та 459 споживачів Вільнянського міжрайонного РЕМ, що також постраждали від стихії.

На жаль, бойові дії, що тривають у Пологівському районі, цієї ночі спричинили нові масштабні руйнування в Оріхівських електромережах, внаслідок чого були знеструмлені понад 16 тисяч місцевих родин. Через ворожі обстріли побільшало відключень і у Василівських мережах, порушено енергопостачання ще 150 абонентів.Також вчора ввечері-сьогодні вночі через негоду виникли пошкодження у Бердянських електромережах (м. Бердянськ та с. Азовське) та у мережах Вільнянського міжрайонного РЕМ. По Гуляйпільському районному відділенню ситуація не змінилася: через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж аварійно-відновлювальні роботи проводити неможливо.

Ситуація із газопостачанням без змін. На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 226 676 абонентів у 267 населених пунктах області. Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 260 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Ситуація із водопостачанням без змін. За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

Минулої доби ворожі війська обстрілювали цивільну інфраструктуру у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Мала Токмачка, Преображенка. Надійшло 38 повідомлень про пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури.

____

Посилання на наш Телеграм-канал