Про це повідомив лідер фракції Вадим Новинський

Завдяки фракції Опозиційного блоку прийняли новий Виборчий кодекс, який зможе побороти політичну корупцію в країні.

Сьогодні, 12 липня, за місяць Верховна Рада розглянула правки до Виборчого кодексу з 6 червня.

За проект кодексу у другому читанні проголосувало 230 народних депутатів при 226 необхідних для прийняття рішення. За словами голови фракції Вадима Новинського, Опозиційний блок наполягав на прийнятті кодексу останні кілька років, і тільки зараз домоглися свого.

— За допомогою нового Виборчого кодексу у країни з’явився реальний шанс побороти політичну корупцію. Незабаром вибори до парламенту будуть проходити виключно на основі відритих списків. Це реальний крок на шляху подолання корупційної складової в ухваленні політичних рішень. Ухвалення кодексу стало б неможливим без голосів фракції Опозиційного блоку, — зазначив політик.

Новинський стверджує, що змішана система виборів залишалася ключовою ланкою корупції. Тому діюча влада могла непрозоро формувати парламент і впливати на результати виборів.

— Ухвалення кодексу — величезний крок вперед для подолання кризи у владі. Дуже добре, що ми знайшли сили і можливості реформувати виборчу систему, в іншому випадку майбутні склади Верховної Ради гарантовано перетворювалися б у клонів своїх попередників з усіма їхніми недоліками, інтригами, проблемами і низькою результативністю роботи, — підсумував він.