У зв’язку з численними воєнними злочинами російських військових, здійснених в ході російсько-української війни, в українському суспільстві активізувалася питання щодо необхідності усунення об’єктів топоніміки, які стосуються російської історії та культури з публічного простору українських міст і сіл.

Зокрема, за ініціативою Департаменту культури та інформаційної політики обласної військової адміністрації створена робоча група з питань перейменування назв населених пунктів, географічних об’єктів та інших об’єктів топоніміки які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

Відбулося перше засідання робочої групи, на якому було зазначено, що одним з головних завдань є напрацювання певних рекомендацій та алгоритму дій, який має бути запропонований органам місцевого самоврядування щодо перейменування назв географічних об’єктів, топоніміки населених пунктів, які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР.

З цією метою буде залучено потужний науковий потенціал Запорізького національного університету, розпочато широке обговорення за участі представників громадськості, краєзнавців, музейних діячів.

____

Посилання на наш Телеграм-канал