«Зцілити серце, роблячи те, що до душі» – це життєве кредо народної артистки України, і просто чудової співачки, щирої жінки Ніни Матвієнко, яка нещодавно виступила у Запоріжжі, в ПК «Дніпроспецсталь», з прем’єрним сольним Гала-концертом кращих пісень, а також здивувала новими колисковими для дітей.

Чудові пісні Співачки з Великої літери про те, як важливо бути щирим і говорити лише те, що ти дійсно думаєш і відчуваєш. Ніна Матвієнко відчувала глядачів душею, і не оглядаючись на свій поважний вік – 69-річчя, дала великий, у чомусь казковий концерт, повернув нас у дитинство, і отримала щирі оплески.
«Дикі гуси», «Сіла птаха», «Квітка-душа» – це найкращі і улюблені багатьма поколіннями українців пісні – про життя і кохання. В них – душа Ніни Матвієнко – квітуча і жива!

Але сталося так, що артистка тяжко хворіла грипом у січні цього року, і в цей час народилася її внучка – маленька Ніна Матвієнко, донька Антоніни і Арсена Мирзояна. Дитина стала її утіхою, щастячком, і навіть підняла згодом з ліжка.

Дійсно, концерт у Запоріжжі нагадував твори з книги казкових змін, бо у чудових колискових вона висловлює свою любов до внучки, а також до всіх діточок, які народжені, або ще народяться у жінок. Ії пісні – про те, що пронизує все життя і робить тебе по-справжньому живим! І любимим, і люблячим.
Репертуар Ніни Митрофанівни також поповнився новими українськими народними піснями, є твори сучасних українських композиторів – справжні перлини Євгена Станковича, Ірини Кириліної, Олега Киви, Мирослава Скорика, Ігоря Поклада, Юрія Рибчинського, Дмитра Луценка, Бориса Олійника. Голосом Ніни Матвієнко ніби співала й плакала Україна!glavnaya1

Але, окрім яскравого співочого таланту, вона має талант драматичної актриси. Її вміння перевтілюватись вражає! І в її відеоряді ми бачили тяжкі, які ранять душу, картини з Майдану, з АТО… Ніна Митрофанівна може тільки голосом підняти Україну, дати нам силу і надії на краще завтра, і робить це!

Цікаво, як уміло і доречно відеоряд про ті страшні події супроводжувався її колисковими, якими вона ніби захищала молодих солдат…. по суті ще дітей за віком. Бо вона вміє піснею обіймати так, щоб всім тілом і душею. Як у матері, у неї болить серце за всіх!

– Сьогодні в перший раз за весь час пенсійного десятиліття хвилююсь, – говорить «ЗС» Ніна Матвієнко, легендарна співачка, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Герой України. – Підняла нову для себе тему дитячих колискових. Але чи не скажуть глядачі: «Що ви нам принесли?! Ми що, діти?!».
Річ у тому, що коли хворіла, то відчувала, що хочеться плакати від туги, і щоб тебе хтось приголубив, як у дитинстві. І зрозуміла, що ми всі, незалежно від віку – діти у цьому світі, діти природи.
Щось мене спонукало знайти захист у колисковій. Пам’ятаю період вагітності моєї дочки Антоніни, коли вона чекала на маленьку Ніну; її живіт нагадував планету. І думалося мені, що це така відповідальність перед усім світом за долю маленької дитини, що носиш у собі! Я, мабуть, своїх дітей не так любила, як онучку, вона дає мені смисл життя.

Зараз я така щаслива, що у мене є велика сім’я! Доля склалася так, що тихо і мирно відпустила чоловіка п’ять років тому, бо він покохав іншу, але я зуміла прийняти це… І протягом останнього часу відчувала, що огрубіла у цьому житті, бо вільний час присвячувала лише ремонту у домі, який роблю у стилі українського бароко, була таким собі «чоловіком у спідниці»; хоча інколи виступала з концертами у Києві.
Але маленька Ніна повернула, пробудила в мені Жінку! Я знову сміюся, і хто би міг подумати, що в 69 років поїду у Всеукраїнський тур. Так, різне було спочатку у сім’ї, важко біло прийняти рішення Антоніни жити з Арсеном, виганяла його з нашого дому. Боролась, просила, але вся рідня була проти мене. Завжди ненавиділа людей, що рушать чужі сім’ї. Але я здалась… Довго молилася, і Бог дав відповідь. Дійсно, мені 69 років, і чому я буду заважати своїй дочці?! Хай хоч хтось буде щасливим! Бо секрет сімейного щастя – у взаємної повазі і любові один до одного, щирості, вмінні прощати.

Зараз Арсен улився в сім’ю, ми відносимося один до одного з повагою, як до друзів, співаків, хоча спілкуємося на «Ви». Мені і Тоні з ним цікаво; він багато виступає, їздить в АТО з концертами підтримувати хлопців, і за це його поважаю. Бо теж проти війни, я – за мир! Але він може залюбки сидіти дома, занурившись у телефон, комп’ютер, чи колихати свою дитину.

Вийшло все на краще, і навесні Ніна Матвієнко повернулась до свого хобі – збору колискових, знайшла щось із старих, а також звернулася до сучасних поетів. Потім за допомогою режисера з «Театру тіней» і відеографа озвучили мультфільми, що супроводжують її концерт, зробили нові оркестровки. І вийшло цікаво і несподівано!

Наша співрозмовниця і раніш співала в оркестрі, а також у Національному заслуженому академічному народному хорі України ім.. Г.Г. Верьовки – гордості і славі України. І відчуває, що таке комп’ютерний звук і «живий». Так концерти, в рамках туру, у всіх містах будуть виключно «живими». 19 листопада концерт пройде в Києві, в залі КПІ – це її улюблений зал.

У Запоріжжі глядачі аплодували стоячи любимій співачці. Ніна Матвієнко повідомила, що в залі знаходиться її брат Василь, чорнобилець з Енергодара, а також мама Арсена Мірзояна. «Сваха, дякую», – висловила до неї повагу зі сцени Ніна Митрофанівна.

Коли говорять, що її голос – це «Голос народу», то це не є перебільшенням. Враження цілковитої досконалості її співу йде від щирості, чистоти, глибини і краси. Вона щиро признається, «що просто живе, не мріє про майбутнє, а насолоджується сьогоденням. Черпає силу у любові до дочки, її сім’ї, а особливо до внучки». Прислухайтесь, як зараз співає Ніна Матвієнко, і ви станете щедрішими, чистішими у помислах і ділах своїх!

Бо якщо ти щедро ділишся зі світом любов’ю і щастям, як Ніна Митрофанівна, то все навколо тебе одного разу розквітне і перетвориться у рай на землі. «ЗС» теж бажає чудовій українській співачці успіхів на творчій ниві і вдячних шанувальників!

Вікторія КИРИЛЕНКО, фото автора