Запоріжжя та Магдебург планують реалізувати низку спільних проектів. Перший з них – модернізація ліфтів у міській лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги.

Про це йшлося під час зустрічі, яка пройшла 3 березня в міськвиконкомі. У ній взяли участь перший заступник міського голови Запоріжжя Сергій Мішок, засновник ТОВ «Менеджес Україна» Юрген Херес, представники міської влади, комунальних підприємств Запоріжжя. Раніше Запорізька міська рада та мерія Магдебурга заявили про готовність реалізувати спільний проект з модернізації ліфтів в одній з міських лікарень Запоріжжя. Це планується зробити в рамках українсько-німецького співробітництва, програми з підтримки партнерських відносин між муніципалітетами. Найближчим часом Запоріжжя та Магдебург як міста-побратими подадуть спільну заявку для отримання гранту на модернізацію ліфтів у міській лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги. Всього планується модернізувати чотири найбільш старих ліфти цього медичного закладу.

Свій внесок у проект внесуть і міста-партнери. Як розповів Юрген Херес, нові ліфти підвищать безпеку пасажирів, дозволять зменшити споживання електроенергії в лікарні.

– У разі успішного проходження всіх процедур гроші на модернізацію цих ліфтів надійдуть у вересні, – заявив Юрген Херес.

Перший заступник міського голови Сергій Мішок повідомив, що міська влада готова всіляко підтримати цей проект. Зокрема, це стосується виділення коштів на проектні роботи.

– Упевнений, що ми знайдемо необхідні кошти, щоб до вересня проект був готовий і пройшов експертизу, – сказав Сергій Мішок.

В якості ще одного перспективного напрямку співробітництва учасники зустрічі обговорили можливості реалізації пілотного проекту з термомодернізації одного з багатоповерхових будинків Запоріжжя із використанням досвіду німецьких фірм і за рахунок залучення гранту. Ще однією темою обговорення стали перспективи реалізації в Запоріжжі спільного проекту з реконструкції мереж зовнішнього освітлення та будівництва сонячної електростанції.