Депутати комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів заслухали заступника міського голови, директора департаменту фінансової та бюджетної політики міської ради Валентину Малиш з питання збільшення надходжень до бюджету міста за рахунок підвищення розмірів ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з урахуванням податкового навантаження на суб’єктів господарювання – власників нерухомого майна.

За розрахунками департаменту від збільшення ставок з об’єктів нежитлової нерухомості на 0,5% (від 0,5% до 1%, від 1% до 1,5%, від 2% до 2,5%) додаткові надходження до загального фонду бюджету міста становитимуть понад 9 млн грн. Але, як зазначила Валентина Малиш, ці кошти надходитимуть з наступного року, оскільки підвищення ставок підпадає під регуляторну процедуру. У зв’язку з тим, що на суму нарахованого та сплаченого щодо об’єктів нежитлової нерухомості податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зменшується податок на прибуток, що підлягає сплаті, необхідно встановити відсоткове співвідношення прибуткових та збиткових підприємств – платників податку на нерухоме майно за результатами звітного 2015 року.

Депутати взяли інформацію до відома та з урахуванням вищезазначеного доручили департаменту фінансової та бюджетної політики підготувати проект рішення міської ради щодо внесення змін до Положення про податок на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки).

Директор КП «Зеленбуд» Олексій Анохін представив депутатам два проекти: один – з озеленення міста з використанням вертикальних конструкцій та проект із технічної модернізації підприємства.

У депутатів виникло чимало питань до обох проектів рішень. Так, зокрема, їх цікавив детальний фінансовий план проектів. Виникали окремі технічні питання щодо необхідності закупівлі окремих найменувань техніки. Цікавив депутатів й економічний ефект від запропонованих проектів. У підсумку обидва проекти були повернуті для доопрацювання.

Комісія затвердила перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у поточному році. В процесі обговорення проекту депутати підтримали рішення про виключення із переліку об’єктів, що підпадають під приватизацію, футбольної бази, розташованої на вулиці Ленській, 2-б, де тренуються вихованці ДЮСШ «Металург». Планується, що об’єкт буде передано в користування КП «Центральний стадіон». Вихованці ДЮСШ «Металург» продовжать там свої тренування. Нагадаємо, що на сесії Запорізької міськради, яка відбулася 26 лютого, депутати ухвалили рішення про створення дитячо-юнацької спортивної школи з футболу «Металург Запоріжжя». Комісія доручила департаменту комунальної власності підготувати презентаційну процедуру приватизації комунального майна.

Відносно кількох проектів рішень порядку денного, які стосувалися звітності влади, місцевих ініціатив та іншого, було прийнято рішення розглянути їх попередньо у депутатських фракціях.

У засіданні комісії взяли участь депутати Сергій Балашов, Володимир Максимов, Юрій Орєшкін, Роман Таран, Дарія Трюхан та заступник міського голови Валентина Малиш. Вів засідання заступник голови комісії Віталій Тишечко.

Автор: Володимир ГЕРАСІН