Нещодавно в Запорізькій міській раді відбулася зустріч, присвячена популяризації військової служби за контрактом. У заході взяли участь керівництво міста, обласного військового комісаріату, представники громадської ради при виконкомі міської ради, консультативної ради ветеранів АТО при голові обласної державної адміністрації, українського Союзу ветеранів Афганістану, ГК «Азов», громадського формування «Січ захист», Запорізького об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка», волонтери. Учасники зустрічі дійшли згоди щодо всебічного інформування населення про переваги контрактної служби в Збройних Силах України.

Результатом зустрічі стало підписання тристороннього меморандуму. Документ підписано міським головою Володимиром Буряком, обласним військовим комісаром Олександром Бідою та присутніми на зустрічі представниками громадських об’єднань Запоріжжя.

З метою інформування населення про контрактну службу в армії в обласному центрі поширюються інформаційні брошури, розміщено сіті-лайти та білборди, друкуються статті в ЗМІ, виходять соціальні ролики на місцевих телеканалах, проводиться робота в центрах зайнятості щодо працевлаштування безробітних на службу за контрактом.

Представники громадськості висловлюють свої думки про необхідність вести інформаційно-просвітницьку роботу в навчальних закладах та трудових колективах, проводити «уроки мужності» з підростаючим поколінням.

Надія МорозНадія Мороз, журналіст та волонтер, яка опікується 55 артилерійською бригадою, повідомила нашому кореспондентові:

– Нам потрібно обов’язково підносити імідж Збройних Сил України. І для цього потрібна контрактна служба. Залишається й мобілізація. Нам потрібні контрактники – адекватні, сильні, мужні чоловіки, які захистять і державу, і свою родину. З честю будуть стояти за наш прапор, за свій край. Йдучи служити за контрактом, людина свідомо приймає рішення стати кадровим військовим. Бо кадровий військовий – це дисципліна, обов’язок, відповідальність, вірність присязі. І саме таких захисників потребує зараз наша країна. І ми чекаємо саме на таких військових, яким можемо довіряти. На сторожі України має бути людина, яка не кине зброю, не втече, що виконає свій обов’язок до кінця.

Як волонтери ми не можемо закликати підписати контракт, якщо людина не впевнена, що держава виконує свої зобов’язання. Ми буваємо на фронті, бачимо, що всі виплати зараз йдуть вчасно. Хлопці зарплату отримують. Переваги – це соціальний захист, пільги, в тому числі й для родини.

Щоб стати контрактником, треба мати гарну фізичну форму, пройти 10-денне медобстеження, місячний вишкіл, а потім – знову медобстеження. І не факт, що людину не відсіють. Тому контрактна армія – це сильні, здорові, витривалі чоловіки, які вміють воювати. Час такий, що нам треба мати сильну армію, військо, яке зможе захистити цілісність держави.

Не факт, що кожен, хто підпише контракт, піде в АТО, але, на мою думку, якщо людина боїться АТО, їй краще контракт не підписувати. Не можна приймати рішення легковажно.

Не тільки зарплата має приваблювати на службу, людина має усвідомлювати, що зараз практично військовий час. Людина має бути готовою йти до бою, застосовувати зброю.

Нам, громадянам, треба, щоб моральний важіль перевищував матеріальний, але і щоб за службу відповідно платили. Ворог заспокоюватися на збирається.

Наша ментальність відповідає високим критеріям сучасної армії. В нас є патріотичні, свідомі, відповідальні люди.

Закликаю молодих хлопців, чоловіків у такий відповідальний час, коли ми можемо втратити нашу незалежність, не сидіти на дивані, а йти служити. Коли онуки спитають: «Що ти, діду, робив, коли була війна?», щоб змогли відповісти: «Захищав Україну».

Я вірю в нашу державу, бачу, що свої зобов’язання вона виконує. І наш обласний військовий комісаріат – тому позитивний приклад. А ми, волонтери, підтримуємо і будемо підтримувати воїнів. Якщо людина вагається – пояснимо. Бійці, яким ми допомагаємо, свідомо роблять свій вибір, такі приклади є. І хлопці, які вже побачили війну, знають, що на них чекає. До речі, під час свята «Пампуха» волонтери зібрали 13020 гривень. На них придбано шість рацій, які вже передано в зону АТО.

Приходьте!

7 березня з 10 години на підтримку 55-ї артбригади на площі ім. Маяковського відбудеться благодійний ярмарок «волонтерські вареники ZP». Буде свято української Масниці та збір коштів нашим бійцям.