До 20 підприємців-рибалок провели меліоративний вилов бичка в Білосарайській затоці під Бердянськом.

За даними заступника начальника територіального відділення Азоврибоохорони  Віталія Степченкова, за перших два дні роботи спіймали 708 тонн бичка. Найбільший улов прийшовся на перший день, відтак щодня видобували все менше і менше бичка за кілометр від берега. Ближче бичок вже не ловиться, тобто ситуація нормалізувалася.

За даними фахівців Бердянського інституту рибного господарства та екології моря, зараз рівень розрідженого кисня в морській воді  з 3,5 міліграма на літр піднявся до 4,5-5 мг/л. Крім того, посилилася активність вітру, тобто є передумови того, що невдовзі меліоративний вилов бичка може бути відмінений.

Для довідки:  розпорядження про початок меліоративного вилову бичка в Білосарайській затоці підписав у кінці травня голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль. Тоді ж у Бердянську відбулося засідання штабу з надзвичайних ситуацій. За даними вчених Бердянського інституту  рибного господарства та екології моря, рівень розрідженого у воді кисня тоді впав з 5,2 мг/л до 3,5 при нормі 4-5 мл/л, а температура води досягла 19,5 градуса тепла. Тож, щоб не допустити заморення бичка, керівники міста Бердянська і звернулися до голови облдержадміністрації з проханням дозволити меліоративний вилов бичка.