Нещодавно на площі святого Петра у Ватикані відбулася загальна аудієнція Папи Франциска. На ній були присутні не тільки численні українські паломники, але й учасники Міжнародного соціального проекту “Діти за мир у всьому світі!”. 65 дітей з різних куточків України – зі сходу та заходу. Серед них (як повідомляють наші партнери з газети «Добра справа» Івано-Франківської області) і п’ятеро долинян, яких супроводжувала керівник Міжнародного благодійного фонду м. Долина Леся Тисяк–Мураль.

Українська делегація на чолі з Почесним консулом Угорщини в Івано-Франківській області Василем Вишиванюком, президентом державного самоврядування українців в Угорщині Юрієм Кравченком та іншими мала можливість презентувати Папі мапу миру.

«З особливою любов’ю вітаю українських дітей, сиріт та біженців внаслідок збройного конфлікту, який ще й досі триває на сході країни. Знову підношу мою молитву за заступництвом Пресвятої Марії за те, щоб був встановлений тривалий мир, який зможе принести полегшення населенню, що зазнало стільки випробувань та запропонує спокійне майбутнє новим поколінням», – такими словами звернувся Папа до українських дітей з окремим привітанням італійською мовою, яке було перекладене українською.

Після аудієнції Папа Франциск підійшов до українських дітей і поблагословив їх. Зустріч пройшла надзвичайно радісно, схвильовано і щиро. Далі Отець знову італійською мовою звернувся до дітей: «Я за вас завжди молюся і уділяю вам своє благословення». А потім додав: «Прошу, щоб також і ви молились за мене. Але чи ви будете за мене молитись?». Слова Святішого Отця були перекладені українською, і у відповідь пролунали запевнення: «Так, так! Будемо, будемо!».

Від української делегації Папі була передана колекційна марка, виготовлена «Укрпоштою» в рамках проекту «Діти за мир у всьому світі», лялька-мотанка, жовто-блакитне серце, зроблене руками дітей, та сердечка, вишиті Ангеліною Шостак, які напередодні були передані фонду міста Долини.

Крім участі в аудієнції з Папою Франциском, українська делегація здійснила візит до осідку Мальтійського Ордену, де представила свою мапу миру. Її супроводила пані Тетяна Іжевська, Надзвичайний і Повноважний посол України при Святій Столиці, що одночасно є послом України при Суверенному Мальтійському Ордені.

Впродовж двох днів діти України та Угорщини мали можливість ознайомитись з історичними пам’ятками культури стародавнього Риму.

Також українські діти познайомились зі своїми однолітками з міста Вітебро, разом з якими виготовили мапу миру для Італії та помолились із місцевою українською громадою у соборі Святої Софії, який був споруджений в Римі наприкінці 60-х років XX століття патріархом Йосифом (Сліпим). Він є частиною комплексу Українського католицького університету імені святого Климента в Римі.

Діти активно, з емоціями ділились своїми враженнями від поїздки. Подорож до колиски церкви – Риму припала дітям до душі: «Ми зайшли у ворота, які відкриваються  раз на 25 років, багато цікавого побачили ще у Будапешті, поспілкувались зі своїми однолітками з різних країн. Головне – отримали благословення від Папи Франциска і побажання миру для нашої країни. Ми зрозуміли, що діти у всіх країнах однакові і прагнуть миру. Дякуємо всім організаторам за таку чудову поїздку».

Нагадаємо, Міжнародний соціальний проект “Діти за мир у всьому світі” стартував 19 грудня 2015 року в Івано-Франківську. Його ініціаторами  виступили посольство Угорщини в Україні та Почесне консульство Угорщини в Івано-Франківській області, а організатором – благодійна організація «Фонд Відродження Прикарпаття».

Мета проекту “Діти за мир у всьому світі!” – це зміцнення миру в Україні та на всій планеті.

Редакція газети «Добра справа» спеціально для «Запорозької Січі»