На території Запорізького онкодиспансеру була знайдена певна частина ліків, які по документах були списані, вони призначалися для смертельно хворих пацієнтів. Відповідно препарати, які важкохворі люди мали отримати безкоштовно, чомусь затрималися на складі.

– Щойно отримали перші результати прискіпливої уваги запорізької обласної та міської влади до онкодиспансеру, – коментує подію голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль. – Це говорить про те, що медикаменти, придбані за бюджетні кошти, скоріш за все, передавались людям за гроші. Адже ми розуміємо: коли в сім’ї лихо – ніхто не звертає увагу на ціни ліків. Тому все, що виділяється з бюджету, має реально доходити до людей.

У свою чергу головний лікар КУ «Запорізький обласний клінічний онкодиспансер» ЗОР Сергій Мерзляк дану інформацію підтвердив, зазначивши, що, за попередніми даними внутрішнього розслідування, один лікар пішов у відпустку і не встиг передати кілька препаратів другому.

– Сталося це буквально минулої п’ятниці,- зазначив Сергій Віталійович,- тож зараз ми ретельно з’ясовуємо ситуацію.

Також очільник регіону наголосив на тому, що зміни у медицині є одним з основних напрямків роботи влади, пов’язаної з боротьбою з корупцією. А щоб у питанні здоров’я людей не було жодних зловживань,  активно впроваджують в життя електронний документообіг, який дозволить контролювати хід лікування та наявність необхідних препаратів у кожного запоріжця, що потрапив до лікарні. Відтак, коли людина потраплятиме до лікарні, вона матиме електронну медичну картку, де не лише фіксуватиметься хід лікування, а й всі препарати, які хворий повинен отримати за державні кошти. Крім того, департамент охорони здоров’я ОДА в будь-який момент може перевірити хід лікування та наявність необхідних медикаментів. У разі, якщо будуть зафіксовані порушення з боку медперсоналу, прийматимуться відповідні кадрові рішення.

Прикметно, вперше електронні картки були введені у перинатальному центрі. Зараз влада планує запровадити їх в обласній лікарні, а в підсумку  – по всій області.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ