Школи Запоріжжя готуються до початку навчального року

У запорізьких школах навчання почнеться 2 вересня, хоча святкові заходи деякі заклади проведуть 1 вересня.

Цього року продовжується реформа освіти в Україні, активно реалізується концепція «Нова українська школа». Наразі завершуються ремонти, закуповуються меблі та обладнання для класів.

Про нововведення в запорізьких школах розповіла директор департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова.

Цього року в Запорізькій області працюватиме понад 500 шкіл, в яких навчатимуться близько 170 тис. дітей. У перші класи підуть більше 18 тис. учнів.

У школах відмінили форму, але кожен навчальний заклад може встановити дрес-код.

-Форма учня повинна завжди бути охайною, зручною та безпечною, – підкреслила Тетяна Озерова. – Кожна школа вирішить, яким повинен бути дре-скод. Але нав’язувати якусь певну шкільну форму ніхто не буде.

У новому навчальному році дещо зміниться програма в школах. Навчальні заклади отримали рекомендації міністерства освіти по всім предметам.

Наприклад, на уроках фізкультури будуть розвантажувати дітей. Планують додавати більше рухливих ігор.

З’явиться і новий предмет – фінансова грамотність. Це інтегрований курс, який буде вивчатися через математичну галузь. Вже є підручник з фінансової грамотності. Діти будуть вчитися не тільки робити розрахунки по формулам, але й користуватимуться ними на практиці. Цей предмет викладатимуть з першого класу, але до якого – ще поки не відомо.

До речі, цього року в запорізьких дитсадках будуть ліквідовані черги, а працівникам дошкільних навчальних закладів планують підняти зарплату.

Нагадаємо, невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до щеплень, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями.  З переліком медичних довідок,  необхідних дітям до школи, можна ознайомитися тут.

Читайте також: Як запоріжцям перевести дитину на індивідуальну форму навчання.