У Національній поліції України поінформували про ознаки, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою.

«Це: залишені без нагляду валізи, коробки, пакунки та пакети в місцях з масовим перебуванням людей, поруч з об’єктами критичної інфраструктури або у зовсім нехарактерних для такої речі місцях; зовнішня схожість предмету на боєприпаси та піротехнічні вироби; характерний запах (гасу, розчинника, паливно-мастильних і хімічних матеріалів)», – йдеться у повідомленні.

Також серед ознак, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою, – наявність сторонніх підозрілих предметів у дверях, вікнах, дереві, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.

При виявленні вибухонебезпечних предметів, сучасних боєприпасів та саморобних пристроїв, які використовуються у терористичних цілях, у поліції радять громадянам негайно припинити всі роботи у місці (районі) виявлення предмета і швидко відвести на максимальну безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які знаходяться поблизу.

«У разі залишення підозрілого предмета невідомою особою, свідком чого ви стали, необхідно запам’ятати її характерні ознаки; позначити місцезнаходження предмета, по можливості огородити його; у разі наявності фотозасобів здійснити фотофіксацію предмета та місця його розташування; зберігайте спокій та не панікуйте», – зазначається у повідомленні пресслужби поліції.

Також у поліції інформують, що про це варто негайно повідомити оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета за телефонами: 101, 102. І не допускати до небезпечної зони інших людей та обов’язково дочекатися представників правоохоронних органів або ДСНС України.